Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Juventusi kundėrshton...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Juventusi kundėrshton...   15/11/2007, 00:44

Pas ankesave tė Bufonit, arrihet rekordi i penalltive nė disfavor, pėrfshi golin e anuluar tė Iakuintės
Futbolli nė kėto orė ka edhe gjėra tė tjera pėr tė menduar, por, ndoshta edhe pėr kėtė, "dosieri i gjyqtarėve" ka mbetur nė sirtar. Fletorja e ankesave tė bardhezinjve arriti kulmin nė Parmė, me njė kapitull tė ri. 11-metėrsh i dhėnė pėr mbajtjen nga fanella tė Rexhinaldos, goli i mundshėm i fitores 2-3, i anuluar ndaj Iakuintės nė kohė tė plotė shtesė. Kėtė herė 11-metėrshi i dukalėve ishte i drejtė, por ishte i rregullt edhe goli i qendėrsulmuesit juventin. Bufoni bėri menjėherė ironikun: "Kur tė dėshirojnė tė luajmė njė kampionat prej kryesuesi, tė na e thonė...
Me kėtė ritėm, tė paktėn tė na japin dy titujt qė na kanė hequr." Polemik apo ironik, numri njė "axurr", qė ka "rihapur" dosjen e padrejtėsive tė pėsuara nė fillim tė sezonit. Nuk janė shumė, nė tė vėrtetė, por 3-1, 3 pikėt nė renditje qė do tė kishte merituar Juvja me Napolin e Parmėn, kundrejt vetėm 1 pike tė marrė nė "Tardini". Megjithatė, nė 13 sezonet e fundit nuk ka pėsuar asnjėherė kaq shumė 11-metėrsha kundra (6). PENALLTITĖ - Janė 11-metėrshat e dhėnė me shumė lehtėsi kundra apo tė mohuar, qė bėjnė tė diskutojnė mė shumė pėr mbajtje nga fanella ose shtyrje nė zonė. Nė Kaljari, gjyqtari Taljavento dha dy 11-metėrsha dhe tė dy ishin. E treta, me Kielinin qė ndėrhyri ndaj Kontit, shndėrrohet nė goditje kėndi, falė ndėrhyrjes sė vijėrojtėsit Kariolato. Edhe Farina ka pak "gisht" qė "ndaloi" humbjen nė Olimpiko" me Udinezen. Gjyqtari hezitoi nė disa raste ndėrhyrjesh nė zonėn friulane, ku ishte 11-metėrsh kontakti mes portierit Handanoviē dhe Noēerinos.
Ajo qė i hiqet nė fund i kompensohet sėrish, nga goli i ndeshjes sė Trezegesė nė derbi, me njė pozicion jashtė loje aktiv, gjithnjė tė Trezegolit ndaj Fiorentinės, nė goditjen e golit tė Iakuintės. Episodet e diskutueshme janė tė fundit. Mė 27 tetor del nė skenė nė "San Paolo" Bergonzi-show: kur rezultati ishte 1-1, vėrshėllen dy 11-metėrsha tė paqenė, i pari ndaj Kielinit, qė ndėrhyn para kohe kundėr Lavecit, i dyti ndaj Zalajetės. Fitoi Napoli, njė pikė e humbur nė renditje nė "San Paolo", dy ndėrkohė tė lėna nė stadiumin e Parmės. Njė pėrmbysje rokamboleske ajo e bardhezinjve, pėr 45 minuta nė heshtje, por protagonistė tė njė finaleje tė bukur me Iakuintėn autor tė golit tė fitores, por i anuluar nga gjyqtari Gava pėr njė ndėrhyrje tė pashpjegueshme nė zonėn e dukalėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Juventusi kundėrshton...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: