Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 GENIDA PRIFTI, shqiptarja qė u rendit nė 5 vajzat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: GENIDA PRIFTI, shqiptarja qė u rendit nė 5 vajzat   13/9/2008, 14:57

Bukuria shqiptare ka spikatur edhe nė “Miss Canada 2008”. Ndėrsa u ndanė ēmimet nė spektaklin e madh mėsojmė se njė vajzė shqiptare ėshtė zgjedhur nė pesėēen mė tė mirė. Ėshtė pikėrisht Genida Prifti e cila ėshtė shpallur shoqėruesja e katėrt e miss-it. Por Genida nuk ėshtė e para shqiptare qė merr pjesė nė kėtė konkurs bukurie nė Kanada edhe pse ėshtė e para qė renditet kaq lart nė vlerėsimin final. Ajo ėshtė 24 vjeē, ka lindur nė Shqipėri dhe ėshtė zhvendosur nė Kanada kur ishte vetėm 16 vjeē ndėrsa modelimin e ka filluar nė moshėn 19 vjeēare. Momentalisht ajo ėshtė studente nė degėn e matematikės, fizikės dhe punon vullnetarisht pėr tė ndihmuar nė aktivitete bamirėsie pėr AIDS, kancerin, fėmijėt e sėmurė etj.

Ja si e pėrshkruan Genida profiline saj nė internet:

Emri im ėshtė Genida Prifti dhe jam 24 vjeē. Jam lindur nė njė qytet tė vogėl tė Shqipėrisė dhe mė pas u zhvendosa drejt Torontos nė moshėn 17 vjeēare. Aktualisht jam nė vitin e tretė nė universitet nė degėn e Matematikės dhe tė Fizikės. Studioj nė Universitetin e Torontos tė quajtur Scarborough Campus. Moda dhe sfilimi ka qenė ėndėrra ime qė nė vogėli. Adhuroj kamerat. Jam shumė fotozhenike dhe mund tė ndryshoj look-un nė mėnyra tė ndryshme. Pėlqej shumė tė eksperimentoj dhe nuk mėrzitem nėse dukem apo jo seksi pėrgjatė gjithė kohės. Kėshtu, nėse do tė keni ndonjė ide tė mirė pėr mua, thjesht mė dėrgoni njė mesazh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
GENIDA PRIFTI, shqiptarja qė u rendit nė 5 vajzat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: