Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Xhemi Shehu pushimet nė Maldivė,nė Shtator nė ekran

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Xhemi Shehu pushimet nė Maldivė,nė Shtator nė ekran   3/6/2008, 14:42

Prej kohėsh larg vėmendjes sė medias, por e fokusuar vetėm nė provimete vitit tė parė akademik, Xhemi Shehu rrėfen planet qė ka pėr pushimet e verės, sekretet e dashurisė sė saj me Visin, djaloshin me tė cilin ndihet e lumtur mė shumė se asnjėherė si dhe projektet e ardhshme pėr t’u rikthyer sėrish nė televizion.
Jam ende nė pėrfundim e sipėr tė kėtij viti akademik, por deri mė tani edhe pse e ngarkuar mund tė them qė nuk e kam ndjerė fare peshėn e shkollės. Je e kėnaqur me notat?Nuk jam tipi qė tė zhgėnjej veten nė kėtė aspekt...jam mė se e kėnaqur. Je penduar qė zgjodhe njė universitet privat apo kėtėdegė?Absolutisht jo. E them me bindje qė Universiteti Evropian i Tiranės, ėshtė mė i miri dhe kėtė do ta tregojnė brezat qė do tė dalin nga UET tė cilėt do bėjnė diferencėn nė treg me pėrgatitjen e tyre. Sa ka influencuar nė shkollė fakti qe je person publik?
Pėr tė gjithė pedagogėt, unė jam studente si gjithė tė tjerėt. Nė UET nuk bėhen dallime qoftė dhe kur bėhen provime tė cilat korrigjohen me identitet tė fshehtė nė mėnyrė qė mos tė ndikojnė preferencat personale tė pedagogėve
nė vlerėsimet e tyre. Ke qenė e rregullt gjatė vitit apo ke pasur problememe mungesat?Njė nga arsyet pse nuk jam angazhuar nė asnjė aktivitet, ka qenė pikėrisht dėshira e madhe pėr t’iu pėrkushtuar shkollės. Unė pata fatin qė tė merrja bursė pėr tė vazhduar studimet e larta dhe kjo pėr mua ėshtė njė mundėsi qė nuk do ia lejoja kurrė vetes ta humbisja, thjesht pėr arsye mungesash apo gjėra tė kėtij lloji. XHEMI DHE DASHURIA Sa e dashuruar ndjehet Xhemi nga 1 deri ne 10?Pėr tė mos marrė veten mė sysh po them 5...(QESH) Mendon se njeriu qė ke nė krah do tė jete partneriyt i jetės?Ka qenė partneri im i jetės qė nė momentin e parė qė kam qenė me tė. Unė quaj Jetė, ēdo minutė qė kalon dhe nuk do pranoja kurrė qė jeta fi llon kur njeriu martohet e krijon familje. Martesa ėshtė thjesht fazė e jetės. Ēfarė tė pėlqen dhe vlerėson mė shumė tek ai?I konsideroj personale kėto tė dhėna, gjithsesi nuk kam pse zgjedh kėtė apo atė, mė pėlqen me tė mirat dhe tė kėqijat e veta. A ėshtė xheloz duke qenė qė shpesh je nė qendėr tėvėmendjes?Duhet tė pyesėsh personin, pasi unė nuk flas nė emėr tė askujt. A debatoni shpesh dhe pėrse?Po, debatojmė pėrgjithėsisht, si tė gjithė njerėzit e tjerė, sisht tė jenė tė ndezura nė ngjyrė. Nuk kam blerė ende tė rejat e kėtij sezoni dhe nuk besoj se do t’i blej, pasi nuk mė kanė dalė nga qejfi akoma ato qė kam aktualisht (qesh). Cilat kanė qenė ato mė tė kushtueshmet?Ėshtė njėsoj si tė mė pyesėsh pėr rrogėn nė kėtė rast. Sinqerisht e kam shumė bezdi tė flas me shifra konkrete. Cili do tė ishte vendi ideal pėr njė verė energjike metė dashurin? Pushimet ideale pėr mua do ishin nė Disney Land, atje po qė nuk mėrzitesh dhe je e karrikuar me adrenalinėn nė maksimum pėr gjithė ditėn. ndryshe nuk do ishim normalė. Kush bėn mė shpesh surprizanga ju tė dy dhe cila ka qenėdhurata mė e bukur qė tė kabėrė sė fundmi? Unė nuk jam tipi i surprizave dhe nė tė njėjtėn kohė as nuk i pėlqej tė mė bėhen, pasi varet se si mund tė reagoj. Dhurata mė e bukur sė fundmi ishte njė fundjavė
nė njė vend tė pabanuar, nuk po them mė tepėr...! Si e kaloni zakonisht kohėn
e lirė, preferoni Tiranėn,jetėn e natės apo...?Kohėt e fundit, shfrytėzoj ēdo sekondė tė lirė qė tė shkoj nė palestėr, vendi ideal ku shkarkoj ēdo energji negative
dhe rikuperoj vetėm frymė tė mirė pėr mė tej. Jeta e natės do ma shohė fytyrėn vetėm ndonjė fundjavė gjatė verės, por jo shumė shpesh pasi nuk mė tėrheq pothuajse fare. A tė nxit i dashuri qė t’i rikthehesh sėrish botės sėspektaklit, nėse po, a ke ndonjė projekt?Ėshtė ende herėt pėr tė folur. Gjithēka mė mbetet pėr tė vendosur nė shtator tė kėtij viti. Si i thėrrisni njėri-tjetrit me pėrkėdheli?Dashke shumė tani (qesh), e thashė pak mė lart e quaj Jetė. XHEMI DHE PUSHIMET Tė pėlqejnė mė shumė pushimet e verės apo atodimėrore? Nuk do mund t’i ndaja, mjaft qė tė jenė pushime, nuk ka rėndėsi se nė cilėn periudhė bėhen pasi ēdo stinė t’i ngjyros ato pushimet me tė veēantėn e vet. Ku ke planifikuar tė kalosh sivjet pushimet? Do tė shkoj nė ishujt Maldive, por ekziston ende mundėsia
qė deri nė gusht tė ketė ndryshuar programi, pasi kemi planifikuar qė tė lėvizim edhe nė vende tė tjera. Si e pėrkufizon gardėrobėn e rrobave tė banjės?Edhe pse disponoj larmishmėri rroba banje, me ngjyra, pa ngjyra, me rripa, pa rripa etj., e gjej veten gjithmonė tė pėrdor pothuajse tė njėjtat. Je e fiksuar pas ngjyrave tė forta dhe cilat modelepreferon?Mė pėlqejnė rrobat e banjės qė s’janė trup, dhe mundė-Prej kohėsh larg vėmendjes sė medias,
por e fokusuar vetėm nė provimet
e vitit tė parė akademik, Xhemi Shehu rrėfen planet qė ka pėr pushimet e verės, sekretet e dashurisė
sė saj me Visin, djaloshin me tė cilin ndihet e lumtur mė shumė se asnjėherė si dhe projektet e ardhshme pėr t’u rikthyer sėrish nė televizion.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Xhemi Shehu pushimet nė Maldivė,nė Shtator nė ekran
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: