Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Disa tipare tė meshkujve tė cilat u pėlqejnė femrave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Disa tipare tė meshkujve tė cilat u pėlqejnė femrave   23/4/2008, 18:34

Krahėt muskulor, supet e forta, shikimi depėrtues dhe buzėt e lėngshme janė disa nga karakteristikat e meshkujve tė cilat i ēmendin femrat. Megjithatė kur flitet pėr dashurinė e vėrtetė, shumica e femrave do tė pajtohen me faktin se atyre u pėlqen gjithēka te i dashuri i tyre.

Sytė depėrtues
Natyra i ka bėrė meshkujt me sy tė mėdhenj tė depėrtueshėm, me qerpikė tė gjatė dhe me vetulla tė trasha. Shikimi i fshehtė dhe tėrheqės mund ta bėjė pėr vete secilėn femėr. Gjėja e parė tė cilėn femrat e vėrejnė te njė mashkull janė sytė, ndėrsa nėse janė depėrtues dhe provokues, suksesi ėshtė i garantuar.
Buzėt e bukura
Nuk vuajnė vetėm meshkujt pėr buzėt e Angelina Jolie. Edhe femrave u pėlqejnė meshkujt me buzė tė trasha dhe tė lėngshme, jo vetėm se duken bukur, por edhe pėr disa kėnaqėsi intime qė mund t'u ofrojnė atyre. Rrallė ndonjė femėr do t'i refuzonte buzėt e ngjashme me tė Brad Pittit, megjithatė femrat nuk janė shumė kritikuese dhe do t'i pranonin edhe buzėt e vogla tė ngjashme me zemėrthyesin hollivudian, Matthew Mcconaughey.
Supet e forta dhe tė formuara mirė
Njė hulumtim ka treguar se ajo qė u pėlqen mė sė shumti femrave te njė mashkull ėshtė mėnyra e ecjes duke i lėvizur supet. Femrat pajtohen se supet e gjėra dhe tė formuara mirė janė shenjė e fuqisė dhe vetisė mashkullore, dhe tė tillė meshkuj i joshin ato.
Gjoksi i fuqishėm
Sikurse meshkujt edhe femrat e kanė pikė tė dobėt gjoksin. Mirėpo, pėr dallim nga meshkujt tė cilėt shkrihen nga silikonet, atyre u pėlqen gjoksi i fuqishėm natyror i meshkujve. Mėnyra se si u rijnė meshkujve fanellat dhe kamishat mbi gjoks tregon shumė pėr atė se ēfarė fsheh mashkulli nėn to.
Krahėt e fortė
Tregon fuqinė, mirėpo ėshtė edhe shenjė se mashkulli kujdeset pėr trupin e tij. Krahėt e fortė tė meshkujve i magjepsin femrat tė cilat vazhdimisht mendojnė pėr duart e fuqishme tė meshkujve, tė cilat do t'i bartnin deri nė dhomėn e gjumit dhe do t'ua plotėsonin tė gjitha fantazitė.
Barku i rrafsh
Barku i mashkullit nuk duhet patjetėr tė jetė i fortė dhe me muskuj, mirėpo ėshtė e domosdoshme tė jetė i rrafsh dhe i butė. Barku i trashė nuk ėshtė seksi. Edhe barku me muskuj tė shumtė, jep pėrshtypjen e njė narcisti i cili ushtron tėrė ditėn pėr ta parė veten nė pasqyrė.
Dukja e pasme
Lidhur me ēėshtjen e dukjes sė pasme, duket se femrat nuk dallojnė shumė nga meshkujt. Edhe atyre u pėlqen prapanica e bukur e mashkullit. Megjithėse femrave u pėlqejnė prapanicat e tė gjitha madhėsive, shumica e tyre preferon prapanicėn e vogėl dhe tė fortė.
Shenjat joshėse
Duket se meshkujt thjesht nuk dinė tė lexojnė trupin femėror dhe shenjat joshėse tė cilat ato i dėrgojnė. Mė saktėsisht, femrat flirtojnė, e meshkujt nuk janė nė gjendje tė dallojnė ato.
Disa vajza gjatė joshjes kapsitin sytė, tjerat qeshin nė mėnyrė joshėse, tė tretat, si nė mėnyrė tė pavetėdijshme, prekin. Mirėpo pa marrė parasysh metodėn, shkencėtarėt nga universiteti Indiana besojnė se shumica e meshkujve nuk dinė tė lexojnė shenjat e joshjes. Duket se truri mashkullor ėshtė i padobishėm kur duhet tė njohė sinjalet e dėrguara nga gjinia a kundėrt. Meshkujt i pėrkthejnė gabimisht sinjalet e qarta. Nė fakt, shkencėtarėt kanė kryer njė hulumtim me 280 meshkuj e femra, kryesisht absolventė, pėr tė vėrtetuar aftėsitė e tyre nė njohjen e disa sinjaleve shoqėrore tė cilat dėrgohen nga trupi ynė.
Anketa
Tė anketuarit nė bazė tė fotografive tė disa femrave ėshtė dashur tė pėrcaktojnė a janė ato tė disponuara miqėsisht, tė interesuara seksualisht, tė mėrzitura apo tė lėna anash. Nė interpretimin e gjuhės sė trupit meshkujt kanė qenė bindshėm mė tė dobėt sesa femrat. Ata, nė fakt, shpesh i kanė pėrzier sjelljet miqėsore me flirtin. Hulumtimi gjithashtu ka dėshmuar se gratė mbiēmojnė aftėsitė e meshkujve pėr leximin e sinjaleve seksuale. Ato besojnė se meshkujt i lexojnė mirė sinjalet e tyre, mirėpo thjesht nuk janė tė interesuar, prandaj nė to nuk pėrgjigjen.
Megjithatė, ēdo gjė nuk ėshtė e humbur. Ke edhe meshkuj tė cilėt e kuptojnė gjuhėn e trupit tė femrave dhe e kanė tė qartė kur femra flirton, e kur sillet miqėsisht. Megjithatė, hulumtimi ka vėrtetuar se gratė janė shumė mė tė suksesshme kur bėhet fjalė pėr gjuhėn e trupit pėr dallim nga meshkujt.
Si e shfaqin femrat interesin
Meqenėse femrat mezi i pėrdorin fjalėt, ka metoda tė tjera qė vajza me tė cilėn dilni tė tregojė se ėshtė e interesuar pėr ju: Do tė lėvizė me ritmin e muzikės ndėrkohė qė sheh nga ju. Do tė prekė gjoksin e saj. Do tė afrohet pranė jush nė njė mėnyrė provokuese, ndėrsa ju flet nė vesh, mė pas do nisė t'ju prekė (shpatullat, krahun, dorėn tuaj, kofshėn). Do tė dridhet mė shumė, do tė skuqet kur ndodhet pranė jush. Do ta kombinojė qeshjen e saj me tuajėn. Do tė luajė me kėmbėt e tavolinės. Do i fėrkojė kėmbėt e saj me ato tė tavolinės, etj. Do tė lėpijė buzėt, do prekė dhėmbin e parė me gjuhė, do tė kafshojė gishtin tregues, do t'i ketė gjokset tė eksituar, (mund t'ia shihni pėrmes rrobave), do luajė me flokėt, me buzėt (t'i kafshojė, t'i prekė me gotė ,etj). Do ju shohė drejt e nė sy pa fjalė dhe pastaj do ju buzėqeshė. Dhe ndoshta mė e rėndėsishmja ajo do shohė tri herė drejt jush: Shikon. Pastaj sheh tutje. Ju sheh sėrish. Kthen kokėn dhe sheh tutje. Pastaj kthehet duke ju parė. Nuk po them se njė femėr do t'i pėrdorė tė gjitha sjelljet e lartpėrmendura pėr tė treguar "Gatishmėrinė" e saj, por zakonisht ato pėrdorin njė ose disa prej tyre. Kuptohet se, nėse ajo nuk do tė bėjė asnjė nga gjestet e lartpėrmendura do tė thotė qė nuk ėshtė aspak e interesuar nė ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Disa tipare tė meshkujve tė cilat u pėlqejnė femrave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: