Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Clinton fiton ndjeshėm nė Filadelfia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Clinton fiton ndjeshėm nė Filadelfia   23/4/2008, 18:25

Senatorja Hillary Clinton ka fituar me 55% kundrejt 45% tė votave qė i fitoi rivali i saj, senatori Barack Obama nė shtetin e Pensilvanisė.


Beteja nė Pensilvani ka qenė shumė e rėndėsishme nė garėn presidenciale brenda demokratėve amerikanė, pasi njė humbje e senatores Clinton nė kėtė shtet do tė thoshte se ajo do tė mund tė tėrhiqej nga gara.

nc042301
"Kemi ende shumė punė para nesh, por nėse ju jeni gati edhe unė jam gati. Tani edhe mund tė rrėzohem, po pėr sa kohė ju qėndroni me mua dhe unė do tė mbahem. Nė fund tė fundit pėr mua nuk ėshtė ēėshtja a mund ta mbajmė premtimin ndaj Amerikaės, por do ta mbajmė premtimin dhėnė Amerikės", tha Clinton para mbėshtetėsve tė saj.

Me kėtė fitore Clinton ka zvogėluar diferencėn nė numrin e delegatėve me senatorin Obama. Deri nė konferencėn e demokratėve mė 3 qershor gara paraprake do zhvillohet dhe nė nėntė shtete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Clinton fiton ndjeshėm nė Filadelfia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: