Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kosova shkon nė“MISS UNIVERS”Zana Krasniqi pėrfaqėson

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kosova shkon nė“MISS UNIVERS”Zana Krasniqi pėrfaqėson   7/4/2008, 00:38

Bukuroshja Zana Krasniqi, nga Kosova ka fituar tashmė tė drejtėn qė tė pėrfaqėsojė vendin e saj nė “Miss Univers”. Paēka pa kėnaqėsive dhe debateve, fotografi kosovar, Fadil Berisha ka organizuar konkursin ku Zana ka mposhtur konkurrencėn duke marrė bekimin pėr tė pėrfaqėsuar bukurinė kosovare nė eventin mė tė madh tė bukurisė. E ashtu sikurse tashmė ėshtė bėrė e ditur, realisht vendin do tė duhej ta pėrfaqėsonte njė bukuroshe e zgjedhur nė spektaklin “Miss Kosova”, qė aktualisht organizohet nga ish-Miss Kosova, Agnesa Vuthaj e cila sipas tė dhėnave mė tė fundit nuk ka licencė pėr tė dėrguar vajza nė kėtė spektakėl bukurie.

Ndėrkohė, Zana duhet ta konsiderojė veten me mjaft fat qė ka hasur nė njė bashkėpunėtor me aq ndikim nė botėn e Show Bizit, siē ėshtė Fadil Berisha, sikundėr suksesi i saj si modele edhe nė Tiranė e New York, i dedikohet kryekėput ndihmės qė i ka dhėnė ai. Bukurinė e veēantė tė Zanės, me sy bojėqielli e buzė qė ngjajnė me ato tė yllit hollivudian Angelina Joli, fotografi Fadil Berisha dėshiron ta pėrcjellė edhe nė pistat e mėdha. Ai edhe mė parė i ka bėrė fotografi profesionale bukuroshes dhe e ka lidhur atė me firma tė njohura botėrore, ku Zana ka punuar si modele. Zana ėshtė e bija e kėngėtarit dhe kompozitorit kosovar Naim Krasniqi, i cili ka 4 vajza, njėra mė e bukur se tjetra.
Ja disa nga komentet nė forume dedikuar Zana Krasniqit:
Me tė marrė lajmin pėr pėrfaqėsimin e Kosovės nga bukuroshja Zana Krasniqi, bijė e tė mirėnjohurit Naim Krasniqi, kanė nisur edhe komentet e para nė forume nė faqe tė ndryshme nė internet. Ato nuk kanė munguar dhe ē’ėshtė e vėrteta, kanė qenė tė shumta. Shumė tė pakėt janė ata persona qė pasi kanė marrė lajmin dhe kanė parė Zanėn, mos t’u duket e bukur dhe e denjė pėr tė pėrfaqėsuar vendin e saj nė evenimentin mė tė madh tė bukurisė nė botė. Tė gjithė shkruajnė me nota superlative dhe madje shumė prej tyre e krahasojnė Zanėn me Aangelina Jolie, pėr tė cilėn thonė se ka njė ngjashmėri tė jashtėzakonshme.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Kosova shkon nė“MISS UNIVERS”Zana Krasniqi pėrfaqėson
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: