Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Sheffer: Ukraina dhe Gjeorgjia nuk janė tė gatshme pėr NATO

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Sheffer: Ukraina dhe Gjeorgjia nuk janė tė gatshme pėr NATO   3/4/2008, 19:46

Sekretari i Pėrgjithshėm i NATO-s, Jap de Hop Sheffer, duke folur nė samitin e Bukureshtit ka deklaruar se Ukraina dhe Gjeorgjia nuk janė ende tė gatshme pėr tė marrė statusin e kandidatit nė NATO.

Por ai tha se ato njė ditė do tė jenė pjesė e NATO-s. De Hoop Sheffer tha se NATO do tė fillojė dialogun e nivelit tė lartė pėr tė adresuar ēėshtjet pėr aplikim tė dy vendeve.

Shtetet e Bashkuara kanė pėrkrahur fuqishėm hyrjen e Ukrainės dhe Gjoergjisė nė Planin Aksional tė Veprimit. . Por Franca dhe Gjermania e kanė kundėrshtuar hapin.

Ministri i jashtėm i Gjeorgjisė, David Bakradze tha se "refuzimi pėr Gjeorgjinė do tė thotė se njerėzit nė Moskė, qė mendojnė se me politikėn e komplotit, tė arrogancės dhe tė agresionit" mund tė ndikojnė nė vendimet e NATO-s dhe shtoi se "refuzimi nga kėta njerėz do tė shihet si fitore".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sheffer: Ukraina dhe Gjeorgjia nuk janė tė gatshme pėr NATO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: