Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kanadaja do t'i mbajė trupat nė Afganistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kanadaja do t'i mbajė trupat nė Afganistan   3/4/2008, 19:44

Kanadaja tha se vendimi Francės pėr tė dėrguar qindra trupa tjera nė Afganistan e hap rrugėn qė Kanadaja t'i mbajė trupat e saj nė kėtė vend.Konfirmimi i vendimit francez u bė nė samitin e Bukureshtit nė Rumani.

Kanadaja ishte kėrcėnuar se vitin e ardhshėm do t'i tėrheqė 2.500 trupat e saj nga jugu i Afganistanit, nėqoftėse NATO-ja nuk do tė dėrgonte pėrforcime nė luftėn kundėr talebanėve.

Falė vendimit tė Francės, trupat kanadeze tash pritet tė qėndrojnė nė Afganistan tė paktėn deri nė vitin 2011.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kanadaja do t'i mbajė trupat nė Afganistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: