Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Manchester dhe Barcelona shėnojnė fitore nė udhėtim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Manchester dhe Barcelona shėnojnė fitore nė udhėtim   2/4/2008, 16:26

Manchester United ka mposhtur si mysafir ekipin e Romės me rezultat 2-0, derisa Barcelona ka fituar me rezultat minimal nė fushė tė Schalkes, nė kuadėr tė ndeshjeve tė para ēerekfinale tė Ligės sė Kampionėve.
Djajtė e Kuq arritėn t’u mbijetojnė disa presioneve tė sulmit tė Romės dhe shėnuan dy gola nė ndeshjen e luajtur nė Olimpico. Pjesa e parė solli edhe golin e parė pėrmes njė goditje tė fortė me kokė nga Cristiano Ronaldo (39’), derisa pjesa e dytė po ashtu solli njė gol tjetėr, tė cilin e shėnoi Wayne Rooney (66’), duke vulosur kėshtu rezultatin.

Me kėtė fitore prej dy golash avantazh nė udhėtim, Machester po thuajse kualifikohet pėr nė gjysmėfinale tė Ligės sė Kampionėve, pasi qė ndeshja e kthimit do tė luhet nė Old Trafford, ku Roma do tė ketė nevojė pėr tre gola, pėr tu kualifikuar, e qė pa dyshim do tė jetė mjaft e vėshtirė.

Barcelona po ashtu ka bėrė njė hap pėrpara drejt gjysmėfinales, pasi qė ka mposhtur nė udhėtim ekipin gjerman tė Schalkes me rezultat 1-0, me golin e hershėm tė shėnuar nga Bojan Krkic (11’), pas njė asistimi tė francezit Thierry Henry. Me kėto fitore nė udhėtim, ėshtė shumė me gjasa tė kemi njė gjysmėfinale mes Manchester United dhe Barcelonės.

Nė kuadėr tė dy ndeshjeve tjera gjysmėfinale, nesėr do tė kemi rast tė shohim tre ekipe angleze. Arsenali do tė presė nė Emirates ekipin e Liverpoolit, derisa turqit e Fenerbahces presin anglezėt e Chelseat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Manchester dhe Barcelona shėnojnė fitore nė udhėtim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: