Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bush i premton Ukrainės pėr NATO-n

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Bush i premton Ukrainės pėr NATO-n   2/4/2008, 16:21

Presidenti Bush e ka siguruar Ukrainė se do tė punojė sa mė shumė tė jetė e mundur pėr ta ndihmuar qė tė anėtarėsohet nė NATO.Duke qėndruar pranė presidentit ukrainas Viktor Jushēenko, zoti Bush tha se Kievi kishte marrė njė vendim tė guximshėm pėr tė kėrkuar anėtarėsim dhe SHBA-ja e mbėshteste me forcė.
Zoti Bush tha se do t'u kėrkonte aleatėve tė NATO-s nė Rumani qė tė mbėshtesin Planet e Veprimit pėr Anėtarėsim pėr Ukrainėn dhe Gjeorgjinė.

Rusia e kundėrshton me forcė zgjerimin e NATO-s drejt lindjes.

Zėvendėsministri i Jashtėm, Grigory Karasin tha para dhomės sė ulėt tė parlamentit rus (Duma), se anėtarėsimi i Ukrainės do ta thellonte krizėn nė marrėdhėniet ruso-ukrainase.

Njė ditė para samitit tė NATO-s nė Bukuresht, kryeminitri francez, Francois Fillon i tha nje radioje franceze se Franca do tė kundėrshtojė qė Ukrainės dhe Gjeorgjisė t'u jepet njė plan zyrtar pėr anėtarėsim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bush i premton Ukrainės pėr NATO-n
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: