Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ancelotti: Dua ta pėrfundoj karrierėn tek Roma

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ancelotti: Dua ta pėrfundoj karrierėn tek Roma   1/4/2008, 18:44

Trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, ka zbuluar se do tė dėshironte qė t’i japė fund karrierės sė tij si trajner tek ish-klubi i tij, Roma.
Ish-trajneri i Juventusit, luajti pėr ekipin romak nė periudhėn mes viteve 1979 dhe 1987 nė rolin e mesfushorit. Ai ishte pjesė e finales sė Ligės Kampionėve nė vitin 1984, gjatė tė cilės Roma u mposht nga Liverpooli.

“Do tė doja qė ta pėrfundoj karrierėn e time si trajner me ndonjė klub dhe do tė dėshiroja qė ta bėja kėtė me Romėn. Do tė ishte vėrtetė bukur, nuk mund tė gjeni njė qytet si Roma askund nė botė”, ka thėnė trajneri italian.

“Humbja e vitit 1984 nė garėn evropiane ndaj Liverpoolit ka qenė njė zhgėnjim i madh, sidoqoftė kjo ėshtė e kaluar dhe kohėt kanė ndryshuar, por njė ditė do tė doja qė kjo tė ndodhė. Kush e di, ndoshta kjo mund tė ndodhė edhe kėtė vit”, ka shtuar Ancelotti.

Milan ka qenė larg formės qė pritej nga kjo skuadėr, duke u eliminuar herėt nga Liga e Kampionėve, ndėrsa aktualisht renditen nė vendin e gjashtė tė Serie A dhe me gjasa tė pakta pėr arritur vendin e katėrt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ancelotti: Dua ta pėrfundoj karrierėn tek Roma
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: