Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ian Paice, 12 prill koncert nė “Calvin”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ian Paice, 12 prill koncert nė “Calvin”   27/3/2008, 15:38

Pas performancės elektrizuese, plot njė vit para, mars 2007, njė prej anėtarėve tė bandės sė famshme muzikore “Deep Purple”, rikthehet nė kryeqytetin shqiptar
Bėhet fjalė pėr kitaristin legjendar Ian Paice, i cili do tė japė koncert live nė datėn 12 prill, nė amfiteatrin “Calvin”. Paice shoqėrohet nga rrokerėt italianė “Matt Filippini Band”. Tė ftuar do tė jenė edhe grupe rroku nga Shqipėria e Kosova. Nė kalendarin e Paice-it ėshtė edhe njė takim nė Akademinė e Arteve. Ky takim nė vendin ku edukohen artistėt e rinj do tė jetė i pari rast nga gjithė bandat e rrokut qė kanė ardhur nė vite nė Shqipėri, qė tė japin pėrvojėn e tyre pranė njė institucioni edukativ si Akademia e Arteve nė Tiranė. Programi i koncertit parashikon qė pėrgjatė 90 minutash, bateristi dhe “Matt Filippini Band” tė luajnė pjesė nga repertori i “Deep Purple”. Finalja e koncertit pritet tė mbyllet me njė nga hitet mė tė fuqishme tė grupit “Smoke On The Water”, e cila pa dyshim ka adhuruesit e vet tek publiku i gjerė. Interpretimi i tyre nė Tiranė paraprihet nga 1 orė performancė e grupeve shqiptare e kosovare, qė do tė luajnė disa nga hitet e grupit tė famshėm, e cila duket se do tė sjellė nė kėtė koncert njė garė interpretimesh. Organizatorė janė “Artkontakt” dhe “Charl’s Entertainment”. Koncerti do tė nisė nė orėn 20 dhe bileta do tė jetė 1 mijė lekė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Ian Paice, 12 prill koncert nė “Calvin”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: