Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Perino: Bush bartė pėrgjegjėsinė pėr Irakun

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Perino: Bush bartė pėrgjegjėsinė pėr Irakun   25/3/2008, 16:52

Numri i personelit ushtarak amerikanė tė vrarė nė Irak qė nga invazioni i vitit 2003 ėshtė ngritur nė afėr 4 mijė.
Shtėpia e Bardhė thotė se invazioni nė Irak ka qenė vendim i ndjeshėm dhe se presidenti Bush shpreh keqardhje pėr secilėn jetė tė humbur.

Zyrtarja pėr informim e Shtėpisė sė Bardhė, Dana Perino gjithashtu thotė se presidenti Bush "mbanė pėrgjegjėsinė pėr vendimin e ndėrmarur" por "mban pėrgjegjėsinė tė vazhdojė tė fokusohet nė arritjen e suksesit".

Lufta nė Irak e udhėhequr nga Shtetet e Bashkuara ka hyrė nė vitin e gjashtė javėn e kaluar. Nė luftė janė vrarė dhjetra mijėra irakianė.

Komandantėt e Shteteve tė Bashkuara nė Irak thonė se prej qershorit tė vitit tė kaluar, sulmet nė Irak kanė rėnė pėr 60 %.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Perino: Bush bartė pėrgjegjėsinė pėr Irakun
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: