Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kosova me abetare dhe me tekste te reja te Historise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kosova me abetare dhe me tekste te reja te Historise   22/3/2008, 18:59

Pas ndryshimit te statusit te Republikes se Kosoves, Ministria e Arsimit, e Shkences dhe e Teknologjise ka marre vendimin me te ri, ate per hapjen e procedures per hartimin dhe botimin e Abetares per klasen e pare te shkolles fillore dhe per tekstet e lendes se historise dhe gjeografise te nivelit te arsimit fillor dhe te mesem. Po ashtu MASHT ka marre vendim qe te gjithe punonjesve te MASHT it t`u ndalohet qe te jene autore, bashkautore dhe recensente te teksteve shkollore. Keto vendime jane marre ne baze te Ligjit per botimin e teksteve shkollore, mjeteve mesimore, lektyres shkollore dhe te dokumentacionit pedagogjik.
Nderkaq dhe ne Shqiperi, Ministria e Arsimit ka marre vendim per te ndryshuar tekstet shkollore te historise e gjeografise, ne te cilat Kosova nuk njihej si Republike me vete. Qe vitin tjeter nxenesit do te kene ne duar tekstet e reja ku do te njihen me kufijte dhe historine e shtetit me te ri ne Ballkan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kosova me abetare dhe me tekste te reja te Historise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: