Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gerdec: sot perfundon pastrimi i zones nga predhat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Gerdec: sot perfundon pastrimi i zones nga predhat   22/3/2008, 18:55

Sot perfundon pastrimi fshatrave te prekura nga shperthimi i fabrikes se cmontimit te armeve ne Gerdec dhe pas kesaj banoret mund te rikthehen menjehere ne shtepite e tyre. Kete ka deklaruar sot komandanti i Forces se Bashkuar, Shpetim Spahia. Sipas tij, pas pastrimit eshte e mundur pa problem rikthimi i banoreve ne banesat e tyre qe shumica jane te demtuara, por qe sc theksoi Spahiu, “do shperndahen cadra e ndihma, per nevojat me urgjente”. I njejti burim theksoi se rezulton nderkaq se 1000 ha toke ne fshatrat e Vores eshte e infektuar nder te cilat 100 ha jane me te kontaminuarit nga lendet shperthyese nga fabrika e Gerdecit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gerdec: sot perfundon pastrimi i zones nga predhat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: