Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 ..::Haha::..

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: ..::Haha::..   21/3/2008, 16:25

Ka vdekur HajdariNė mbrėmje dikush thirri tek dyert e oborrit tim.

Doli djali im i vogėl tė shihte se kush ishte e ē`donte.

Kur u kthye mė tha:

-Babi, ishte njė djalė i Taloviqe e tė thirri se kishte

vdekur Hajdari, po varrosej nesėr.

Tė nesėrmen me kolegėt gazetarė shkuam nė Kodrėn

e Dėshmorėve pėr ta pėrcjellur varrimin e

njė komandanti. Kur e pash Hajdarin nė livadhe

duke ruajtur bagėtinė u thash kolegėve:

-A e shihni kėtė plak, mbrėmė kam qenė i thirrur

tė marr pjesė nė varrimin e tij qė ėshė dashur tė bėhej sot.

Ata mė shikuan me habi, ngase nuk e dinin se lajmi kishte qenė i rremė.ĒelėsatDuke ecur nėpėr trotuarin e njė rruge nė Mitrovicė,

shoku me tė cilin isha, kur i pa dy vajza nga drejtimi

i kundėrt mė thotė se do t`i mashtrojė. Posa u

afruan ai nxori njė palė ēelėsa, po i sjell rreth gishtit

e po iu thotė:

-I shihni kėta ēelėsa, janė tė mercedesit tim.

-Qenkan si tė traktorit tonė-ia ktheu njėra.

Byreku


Mė heret ēmimi i byrekut dallonte,

varėsisht se a ishte me mish a me

djath. Pasi e hėngra byrekun, kur

desha ta paguaj, byrekxhiu mė pyeti:

-E patėt me mish, apo me djath?

-Vallahi nuk e di-ia ktheva, as

s`kishte djath, as mish, ishte vetėm pite.Ka gullash-s`ka gullashHyra nė njė gjelltore nė Skėnderaj

dhe pyeta se ē`kishte pėr tė ngrėnė.

Ai djaloshi qė punonte aty m`i numėroi

disa lloje gjellrash e i ha se kishte

edhe gullash. Kur i thashė tė mė

sillte njė gullash, ai ma ktheu:

-M`falni por gullash nuk ka.

-Po ju thatė se ka.

-Unė tė thash, se ashtu m`ėshtė mėsuar goja.As me mish as me qyfteDitėn tjetėr, po nė atė gjelltore, derisa

po drekoja, hyri njėri qė e kishte kuletėn

e hollė. Gjellbėrėsi i thotė se ka pasul me

mish, ai ia kthen:

-A s`ka me qyfte a, atėherė ma sillni pasulin pa mish.A ka biēikleta nė Mitrovicė?Me Enver Bimbashin e Llaushės njė herė

shkuam me autobus nė Mitrovicė. Posa

zbritėm nga autobusi, unė me hapa mė

tė mėdhenj e lash atė bukur larg.

Ai po mė thėrret e po mė pyet:

-Halil, a din, a ka biēikleta me ble nė Mitrovicė?

-Pse – i thash, a biēikletė ke ardhė tė blesh a?

-Jo, mė tha- por desha ta marr njė,

mbase mund tė vij me biēikletė pas teje.Kur ėshtė e shtunė nė Skėnderaj?Nė bifenė e Radios, nė Mitrovicė,

pinim kafe me shokėt e punės.

Pasi ra fjala pėr ditėt e tregut,

njė shok mė pyeti:

-Kur ėshtė e shtunė nė Skėnderaj?

-Tė hėnėn-iu pėrgjegja shpejt e shpejt.Kush ėshtė ky plak?Bashkė me dhėndrrin po udhėtonim

me makinė nga Theranda pėr nė Prizren.

Diku rrugės, ai e takoi njė shok tė vetin

dhe e mori. Posa hyri ai shoku e pyeti pėr

mua, dhėndrrin tim:

-Kush ėshtė ky plak?

-Baballaku-iu prgjigj, ky.

-Mendova mos ėshtė babai yt kaq i ri

-ia ktheu ai shoku.Tegllat n`aeroplanDuke udhėtuar me aeroplan nga Prishtina

pėr nė Dyzeldorf tė Gjermanisė e dėgjova

kėtė dialog tė njė plaku e njė plake:

Plaku: Ēka dreēin i marrshe kėto teglla me speca?

Plaka: Pėr djalin, plak. Atje s`ka speca.

Ēka po ta zėnė tash rrugėn tegllat.

Plaku: Jo, rrugėn nuk po ma zėnė,

por bėri e u rrėzua aeroplani, tegllat thehen

e na prejnė.Drutė e Xhelės si thuprat e mėsuesitMe Kajtazin nga Skėnderaj po pinim ēaj.

Nė ndėrkohė erdhi edhe Xhela nga Qubreli.

Ai e ftoi qė ta shkarkonin traktorin me dru tė

mira pėr dimėr. Kur i shkarkojnė, Kajtazi i

pakėnaqur me drutė, i kishte thėnė Xhelės:

-Kėto drutė tua qenkan si ato thuprat me

tė cilat na rrihte mėsuesi nė shkollė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
..::Haha::..
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Humori-
Kėrce tek: