Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shaka nga Lufta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:13

1. Nė kodėr tė qyqarėve

Gjatė ofenzivės sė forcave serbo-ēetnike, nė verėn

e vitit 1998, njė familje nga Drenica shkoi nė Prishtinė.

Kur u paraqit nė Kėshillin e Emergjencės, ata pasi e

shikojnė njė listė, i thonė:

-E kemi njė shtėpi tė lirė nė Kodėr tė Trimave, mund

t`ju vendosim nėse doni?

-Jo- ua ktheu drenicaku- mua ma gjeni njė shtėpi

nė Kodėr tė Qyqarėve, se po tė isha trim, unė do

tė isha tash nė Drenicė, e jo kėtu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:13

2. Prej nga je?Gjatė ofenzivės serbe tė shtatorit tė vitit 1998,

nė malet e Qyqavicės u strehuan shumė familje

nga Drenica. Aty dėgjova kėtė dialog:

-Kah tė patėm oj shoqe?

-Nuk di as vet. Kam qenė e martuar nė Polac.

Dy javė ndejta nė Galicė, njė muaj nė Dubofc,

dy muaj nė Kollė e qe tri ditė jemi kėtu nė

bjeshkė. E ti a po e din ti tash nga jam?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:14

3. A po qesin?Gjatė luftimeve nė Prekaz, nė mars tė vitit

1998, disa gra e fėmijė erdhėn nė lagjen tonė.

Baqica i kishte mjelė lopėt dhe hyri nė shtėpi.

Njėra nga gratė mysafire e pyet:

-A po qesin? Baqica duke aluduar tek lopėt, i pėrgjigjet:

-Po valla, po qesin boll.

-Uh, qyqet na, donė me ardhė edhe kėndej-ia kthei ajo.

-Qysh mori qyqet na, ēka kishin me pi fėmijtė?

-Uh, gru, gru, unė mendova mos po gjuajnė shkjetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:15

4. Kjo mė nuk durohet


Nė njė fshat, diku nė Kosovė, banorėt kishin

ikur para ofenzivės serbe dhe ishin fshehur

nė njė mal. Ata, nga mali i shihnin shtėpitė duke

u djegur nga kumbarėt e deridjeshėm serbė.

Kur shkjetė hynė edhe nėpėr kopshtet me perime

dhe shkatrruan edhe serrat, njėri nga ata bėrtiti:

-Vėllezėr, kjo mė nuk durohet. Kush ėshtė i gatshėm

tė vdesė, le tė vijė pas meje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:15

5. Do ta ndajmė oborrin


Njė familje nga Drenica, me njė kerr fėmijė,

ia mėsyn Mitrovicės dhe vendoset tek njė

familje e cila e pranon me ngrohtėsi.

Pas pak ditėsh, drenicaku kishte blerė dėrrasa.

I zoti i shtėpisė e pa duke i shkarkuar dhe e pyeti:

-Ēka po tė duhen ato dėrrasa, o lum miku?

-Burrė, vendosa ta ndajmė oborrin. Shumė fėmijė,

po pėrzihen e besa edhe po lazdrohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:16

6. Mos i qaj tapetatNjėri nga Drenica gjatė luftės sė 98-ės ishte

vendosur nė njė familje nė Mitrovicė. I zoti i

shtėpisė e kishte pritur mirė, por njė ditė

ishte ankuar tek mysafiri se fėmijtė kishin

nisur t`ia shkatrrojnė tapetat nė mur.

Drenicaku ia ktheu:

- Qysh bre nuk po tė vjen marre, mua ma

kanė djegur shtėpinė e nuk u bė nami e

ti ankohesh pėr tapetat, lėri burrė fėmijtė

le tė luajnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:16

7. Veturėn po e blej unė


Njė familje kishte ikur nga lufta dhe ishte

vendosur nė Mitrovicė. i zoti i shtėpisė

nuk kishte qenė edhe aq i fortė ekonomikisht,

por kishte vendosur ta mbante me shpenzime

tė vetat. Kur iu harxhuan paratė, ai i tha mysafirit

se kishte vendosur ta shiste veturėn. Ky farė trimi

e kishte pasur njė duē marka me vete, por qė nuk

e kishte shpenzuar asnjė cent, po i thotė:

-Veturėn po e blej unė, sa e merr tjetėrkush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:18

8. Kėta kanė vdekur, jo unėNjė ushtar i UĒK-sė nga Dėrvari ishte plagosur

rėndė gjatė luftimeve tė ofenzivės serbe tė

shtatorit nė Qyqavicė. Kur e gjejnė disa shokė

e tėrheqin prej aty dhe e vendosin nė njė vend

tė sigurt, i lajmėrojnė edhe shokėt tjerė.

Derisa vijnė tė dytėt, ushtarėt i zė gjumi,

kurse ushtari plagosur nuk mund tė flinte nga

dhembjet. Me tė arritur, ata e pyesin:

-A nuk ke vdekur, a?

-Jo, unė jo, por kėta shokėt-iu pėrgjigjet

ushtari nė shaka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:18

9. E kam nemė viēin


Nė Prekaz tė Poshtėm, derisa ishte si zonė

mė e lirė, ishin vendosur disa familje nga

fshatrat ku ishte mė rrezik nga luftimet.

I zoti i njė shtėpie qė kishte shumė mysafirė

e kishte prerė njė viē. Pas dy ditėsh aty

shkoi edhe njė nip nga Gllobari.

Daja po i thotė nipit:

-Rras mish se e kam prerė atė viēin qė

i thosha tė hėngėrshin qentė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   21/3/2008, 16:19

10. Uji nė benzinė


Gjatė luftės, Qirezi ishte ende zonė e lirė

dhe e kontrolluar nga UĒK-ja. Aty bėhej

njėfarė tregu dhe njerėzit furnizoheshin

me artikuj tė ndryshėm.

Njėri duke shprazur njė kanistėr me

benzinė, e mbante ombrellėn sipėr kapakut

tė rezervoarit pėr tė mos rėnė pikat e shiut.

Njėri duke e shikuar kėtė skenė i tha:

-O lum jarani, hiqe atė ombrellė, se uji ka hyrė

moti nė kanistėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Shqiptari
Member
Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 53
Age : 42
Location : franc
Registration date : 22/11/2008

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   24/11/2008, 21:26

BoraBardh shkruajti:
7. Veturėn po e blej unė


Njė familje kishte ikur nga lufta dhe ishte

vendosur nė Mitrovicė. i zoti i shtėpisė

nuk kishte qenė edhe aq i fortė ekonomikisht,

por kishte vendosur ta mbante me shpenzime

tė vetat. Kur iu harxhuan paratė, ai i tha mysafirit

se kishte vendosur ta shiste veturėn. Ky farė trimi

e kishte pasur njė duē marka me vete, por qė nuk

e kishte shpenzuar asnjė cent, po i thotė:

-Veturėn po e blej unė, sa e merr tjetėrkush.hahahahhaah kjo osht nje barcolet e fort valla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   3/12/2008, 01:11

Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shaka nga Lufta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shaka nga Lufta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Humori-
Kėrce tek: