Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kristiano Ronaldo theu rekordin e Xhorxh Bestit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kristiano Ronaldo theu rekordin e Xhorxh Bestit   21/3/2008, 13:45

Futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo me dy golat e shėnuar ndaj Boltonit (2:0), ka arritur nė kuotėn e 33 golave nė kėtė edicion. Nė kėtė mėnyrė Kristiano Ronaldo ka hyrė nė historinė e klubit, pasi deri mė tash rekordin e golave tė shėnuar nė njė edicion nė tė gjitha garat e ka mbajtur Xhorxh Best, i cili nė vitin 1961 shėnoi 32 gola.


Ndėrkohė nė renditjen e golashėnuesve tė Ligės Premiere, Kristiano Ronaldo tashmė ka tre gola mė shumė se sa sulmuesi i Liverpulit, Fernando Torres. Goli i dytė i shėnuar nga Ronaldo nė duelin ndaj Boltonit ishte i shkėlqyeshėm nga goditja e lirė nga madje 30 metra. “Do tė ishte mirė sikur goditjet e mia nga gjuajtjet e lira t’i quani raketa”, ka thėnė i impresionuar pas ndeshjes Kristiano Ronaldo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kristiano Ronaldo theu rekordin e Xhorxh Bestit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: