Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tadiq: Vendimi i SHBA pėr Kosovėn ėshtė lajm i keq

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Tadiq: Vendimi i SHBA pėr Kosovėn ėshtė lajm i keq   21/3/2008, 13:39

Presidenti i Serbisė Boris Tadiq e ka vlerėsuar si lajm tė keq vendimin e presidentit tė Shteteve tė Bashkuara George Bush pėr furnizimin e Kosovės me armė, dhe shtoi se administrata amerikane duhet tė pėrmbahet nga njė vendim i tillė.

"Ky ėshtė njė lajm i keq i cili vjen nė njė kohė tė ndjeshme pėr Serbinė dhe popullin serb nė Kosovė, dhe unė kurrsesi nuk mund ta mbėshtes ate", ka thėnė Tadiq pėr mediat serbe, pėr tė shtuar se kjo "nuk ka guxuar tė ndodhė".

Presidenti Bush, nė njė memorandum dėrguar Departamentit tė Shtetit, ka thėnė se "furnizimi i Kosovės me artikuj dhe shėrbime mbrojtėse do tė forcojė sigurinė e Shteteve tė Bashkuara dhe do tė promovojė paqen nė botė".

Zyrtarėt thanė se hapi do t'i lejojė Kosovės tė ndihmojė nė aktivitetet paqėruajtėse, nė zbrapsjen e terroristėve dhe pėr emergjencat humanitare.

"Ne e njohim Kosovėn si shtet i pavarur. Ėshtė e rėndėsishme tė kemi njė forcė sigurie efektive, qė nė plan afatgjatė tė ruajė paqen dhe stabilitetin atje" tha zyrtari i Departamentit tė Shtetit, Kurt Volker.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tadiq: Vendimi i SHBA pėr Kosovėn ėshtė lajm i keq
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: