Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Skualifikohet notuesi serb pėr veprim politik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Skualifikohet notuesi serb pėr veprim politik   21/3/2008, 13:38

Njė notues serb ėshtė skualifikuar nga garat e mėtejme tė Kampionatit Evropian tė Notit, pėr shkak se nė ceremoninė e ndarjes sė medaljeve ka veshur njė bluzė nė tė cilėn shkruante "Kosova ėshtė Serbi".

Paneli disciplinor i Ligės Evropiane tė Notit ka konkluduar se bluza e Milorad Ēaviq, i cili fitoi medaljen e artė nė 50 metra nė stilin flutur, "pėrbėn veprim tė qartė politik", i cili i shkel rregullat.

"Pėr pasojė, paneli vendosi ta skualifikojė z. Milorad Ēaviq nga pjesėmarrja e mėtejme nė garat individuale nė Kampionatin Evropian tė Notit", thuhet nė njoftim.

Federata e Notit e Serbisė gjithashtu ėshtė dėnuar me 7.000 euro gjobė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Skualifikohet notuesi serb pėr veprim politik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: