Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Behrami zbeh shpresat e Romės pėr tė fituar skudeton

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Behrami zbeh shpresat e Romės pėr tė fituar skudeton   20/3/2008, 17:32

Valon Behrami i ka dhėnė njė goditje shpresave tė Romės pėr tė fituar skudeton, pasi qė ka shėnuar golin e fitores pėr Lazion nė derbin pėrballė rivalit kryeqytetas, ndeshje e cila pėrfundoi me rezultat 3-2.


Rodrigo Taddei hapi rezultatin e kėsaj ndeshje, duke dėrguar Romėn nė avantazh pas gjysmė ore lojė (30’) pasi qė topi tė cilin Behrami tentoi ta largojė, goditi brazilianin dhe u rikthye nė rrjetėn e Lazios. Maqedonasi Goran Pandev barazoi para fundi tė pjesės sė parė (44’).

Pjesa e dytė filloi me avantazh tė Lazios, pas penaltisė sė shndėrruar nė gol nga Tomasso Rocchi (58’), por shumė shpejt Roma barazoi me anė tė Simone Perrottas (62’). Goli i kosovarit Valon Behrami, i cili mbron ngjyrat e kombėtares sė Zvicrės, erdhi nė ēastet e fundit tė ndeshjes, duke vulosur kėshtu edhe rezultatin pėrfundimtar tė derbit romak.

Inter ka luajtur me 10 lojtar qė nga minuta e 40-tė, pas eliminimit tė mesfushorit Vitor Hugo Gomes Passos, tė njohur si Pele, pėr shkak tė dy kartonėve tė verdhė, gjatė barazimit me rezultat 1-1 nė fushė tė Genoas.

David Suazo dėrgoi kampionin aktual tė Italisė nė avantazh pas 10 minutash lojė, por 5 minuta para fundit tė kohės sė rregullt Marco Borriello iu solli njė pikė vendasve (85’).

Inter kryeson nė Serie A me 68 pikė, derisa Roma mbetet e dyta me 61 pikė, shtatė mė pak se kryesuesi. Juventus, qė barazoi pa gola me Empolin, gjendet nė vendin e katėrt me 55 pikė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Behrami zbeh shpresat e Romės pėr tė fituar skudeton
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: