Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 U bėnė pesė vite nga invadimi i Irakut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: U bėnė pesė vite nga invadimi i Irakut   20/3/2008, 17:14

Dita e sotme shėnon pesėvjetorin e fillimit tė invadimit tė udhėhequr nga Shtetet e Bashkuara nė Irak, nga i cili u pėrmbys regjimi i Saddam Husseinit nė vitin 2003.

Nė njė deklaratė lidhur me kėtė pėrvjetor, presidenti i Irakut, Jalal Talabani tha se invadimi e pėrfundoi epokėn e "torturės dhe tė tiranisė" tė Saddamit. Por, ai ka tėrhequr vėrejtjen se Iraku vazhdon tė ballafaqohet me sfida serioze nga dhuna, terrorizmi dhe korrupsioni.

Mbrėmė nė Uashington, presidenti George Bush tha se vendimi pėr luftė ishte i drejtė dhe se bota ėshtė mė e sigurtė pasi Shtetet e Bashkuara ndėrmorėn aksion pėr pėrmbysjen e Saddam Husseinit.

Protesta kundėr luftės janė mbajtur nė disa qytete tė Shteteve tė Bashkuara. Raportohet se afro 200 vetė janė arrestuar, nė Uashington dhe nė San Francisko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
U bėnė pesė vite nga invadimi i Irakut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: