Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 02:46

DASHI

Dashuria:Miresia qe shihen ne shenjen e dashit parashikohet pozitive persa i perket sferes se ndenjave, sidomos persa i perket lidhjeve te fund 2007.
Kush ka filluar nje lidhje sentimentale e 2007 ka per ta shijuar mese mire ne 2008.
Ata qe ne 2007 nuk ishin te perzgjedhurit e fatit ne 2008 kane per te perjetar lindjen e nje ndjenje te re ne 2008.Parashikohen njohje e reja
mbase per dike edhe njohja e shpirtit binjak.Beni kujdes nga fundi i vitit, kur Marsi do ndodhet ne nje pozicion aspak favorues dhe kjo
mund te sjelle lindjen e mosmarrveshjeve apo zenkave.


Puna:Dashi vjen nga 2 vite te favorshme edhe te suksesshme ne sferen e karrieres, kjo fale pozicionit te favorshem te Saturnit ne shenjen e Luanit.
2008 do jete me teper nje vit ku do shijoni me teper frutat e punes por nuk parashikohen ngritje ne karriere
Kush do tentoje ne menyre impulsive do tentoje te rifreskoj karrieren e tij,keshillohet te tentoj pasi ka mundsi te shumta qe te arrije cfare pretendon.


Fati:Nuk do jete nje vit per te kujtuar pasi eshte sfera me pak e suksesshme per Dashin ne 2008.


Shendeti:Parashikohet nje shendet relativisht me i mire se vitet e fundit.


Karakteristikat e Dashit:

Elementi: Zjarrr
Planeti: Mars
Ngjyra: E Kuqe
Lulja: Barbaroze
Kafsha: Delja
Shteti: Anglia
Hekuri: Qeliku
Guri i Lindjes: Diamanti

Edituar pėr herė tė fundit nga BoraBardh nė 20/3/2008, 03:28, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 02:52

DEMI


Dashuria:Edhe per Demin ky vit parashikohet te kete rrjedhen e 2007 ne sferen e ndjenjave.
Mundesite ne fushen senmentale jane teper te favorshme, por edhe nje konfuzion i pranishem eshte i pritshem.
nje vit i suksesshme ne sferen e ndjenjava, por jo me shume se vitet e kaluara.


Puna:Priten ndryshime ne kete fushe, do keni nevoje per aftrsite tuaja qe te shfytezoni ne favorin tuaj ndryshimet e pritshme ne karrieren tuaj.
Mundesite do te jene te shumta, sidomos pas muajit Prill.Periudha e arte qe do ju perkrahe ne pune nuk do jete me teper se fundi i Nentorit.


Fati:Dket sikur ky vit do i buzeqesh te lindurve te shenjes se Demit.Do jeni te rrethuar nga fati qe nuk do ju mundoj ne cdo fushe dhe cdo moment.
Keshillohet te mos e perdorni kete fat ne lojrat e fatit.


Shendeti:Ky do jete nje vit jo i favorshem per shendetin tuaj, ku nukdo mungojne semundjet kalimtare te stineve sidomos asaj te ftohte.
Keshillohet te kujdeseni sa me shume per shendetin tuaj.Karakteristikat e Demit:

Elementi: Toka
Planeti: Venusi
Ngjyra: E Kaltert
Lulja: Vjollca
Kafsha: Macja
Shteti: Irlanda
Hekuri: Bakri
Guri i Lindjes: SmeraldiMbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 02:58

BINJAKETDashuria:Sfera e njenjave do jete aj qe ne 2008 do jete me afr Binjakeve.Kush ehste ne kerkim te nje partneri do kete mundsine te bej
nje zgjidhje midis shume altarnativave.Keshillohet te bejne kujdes ne vendimin e tyre.
Per ata qe jetojne nje lidhje te stabilizuar mund te jete viti vendimtar per vazhdimesine e lidhjes.


Puna:2007 ka qene nje vit teper impenjues.Urani edhe Jupiteri kane sjelle disa pengesa gjate gjithe vitit, pak lek edhe shume mosbesim.
Fillimi i 2008 nuk do te sjelle menjehere permisimet e shumepritura prej jush, por me perkrahjen e planeteve ne shenjen tuaj do kuptoni
qe problemeve tuaja po u vjen ora efundit.Ndoshta do jeni te detyruar te beni zgjidhje te rendesishme, por kini besim qe do jete zgjidhja me e mire.


Fati:Do te rrotullohet diku nga mesi vitit rrota ne anen tuaj.Nuk eshte viti i shume pritur per ju ku fati do rrethoj cdogje qe ju perket.
Yjet thone qe nuk eni nevoje per shume fat, qe te aperfundoni planet tuaja ju mjafton vullneti edhe perkushtimi per kete gje.


Shendeti:Duhet te jeni te kujdesshem sepse cfare do ju ndodh kete vit,mund te jete vendimtare per shendetin tuaj edhe ne vitet ne vazhdim.
Mos e lini kurimin tuaj pas dore, pasi kjo do te sjelli probleme te rende ne te ardhmen.
Karakteristikat e Binjaket:

Elementi: Ajri
Planeti: Merkuri
Ngjyra: E Verdha
Lulja: Zambaku
Kafsha: Flutura
Shteti: SHBA
Metali: Zhiva
Guri i Lindjes: Agati
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:02

GAFORRJADashuri:Sic mund ta shihni edhe nga vota qe ju kane vene yjet nuk do jete nje vit memorial per Gaforren, ku veshtiresite fillojne pikerisht nga sfera e ndjenjave.
Moshmarrveshjet me partnerin mund te cojne ne krize raportin tuaj.Kujdes, jini sa me shme tolerant, te kuptueshem edhe deikat.
Per ke eshte singel, asnje e re deri ne Pranvere ku sebashku me lulet do lindi edhe pasioni juaj qe me pas ne Vere parashikohet te jete teper i zjarrte.


Puna:Puna do jete e privilegjuara e fundit ne 200 per te gjithe Gaferret.Me mire te prisni kohe me te mira edhe kete vit kenaquni me
ate e keni.Situata pritet te rregullohet nga Nentori e pas.


Fati:yjet lajmerojne se fati ne 2008 do i harroj te gjithe te lindurit nen kete shenje.kjo nuk do te thote qe do jeni te perndjekur nga terfi apo fati i zi
thjesht qe mos prisni te reja mahnitese sepse nuk do te vijne kete vit.


Shendeti:Do te keni nje renie te lehte te shendetit ne fillim te 2008 por nga Prnvera do te rikuperoni formen tuaj te perhershme.Vera do jete maksimumi i shendetit tuaj.Karakteristikat e Gaforres:

Elementi: Uji
Planeti: Hena
Ngjyra: E Gjelbert
Lulja: Bagremi
Kafsha: Struthi
Shteti: Skotlanda
Metali: Argjendi
Guri i Lindjes: Margaritari [Xhevahiri]Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:07

LUANIDashuria:Arritje teper te mira per Luanet ne sferen e dashurise, qe duke filluar nga fillimi i 2008 do gjenden ne nje situate teper te favorshme.
2008 do jete viti i sakte per te kaluar nga nje lidhje ne dicka me te fuqishme.


Puna:Saturni largohet nga shenja juaj, kjo paraprijne nje peridhe shume favorizuese.
Duhet te shfrytezoni cdo njohuri edhe aftesine tuaj e fitur ne 2 vitet e fundit per te arritur cfare deshironi.
Kujdes per Luanet e rinje ne moshe, qe hyjne ne boten e karrieres edhe te studimeve sepse situata nuk do jete teper frutdhenese pa impenjimin
tuaj.


Fati:Mos provoni fatin tuaj neper lloto te ndryshme, me mire perqendrohuni ne investimet e sigurta.
Nqs do te keni durimin te prisni pakez, fati du ju sjell edhe cka ju nuke prisnit.


Shendeti:Edhe shendeti eshte teper i mire per Luanet.Do ndiheni teper me energji pozitive kete vit.Keto do ju nivojiten per te peballuar penesat e shumta qe nukdo mungojne ne shenjen tuaj.
Karakteristikat e Luani:

Elementi: Zjarri
Planeti: Dielli
Ngjyra: Portokalli
Lulja: Luledielli
Kafsha: Kitra
Shteti: Franca
Metali: Ari
Guri i Lindjes: Margaritari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:09

VIRGJERESHADashuria:Mire, biles shume mire eshte sfera e ndjenjave per te lindurit e shenjes se Virgjereshes.Aferdita do te hyje ne shenjen tuaj
dhe do te jete e lehte qe te shoqerohet nga te miresia.Per ke eshte cift cdogje shkon si e deshironi ju.Kush eshte singel, keshillohet:
lereni zemren qe te vendos per ju


Puna:Muaj e pare te 2008 do te gjeni nje qetesi edhe lehtesim te shume pritur.Per ata qe kane vendosur ti hyjne punes kete vit keshillohet qe te
ecin perpara, te mos shohin pas sepse vetem do humbi kohe te cmuar, qe nuk do ju favorizonte aspak.Parashikohet nje vit plot me pengesa edhe veshtiresi
si ne pune edhe ne studim.


Fati:Mund t'iu ndodhe cdogje.Kush nuk ka kurojen te rrezikoj te jete i qete qe nuk do i ndodh asgje.Per ata qe duan te rrezikoje te kene parasysh
qe do kene disa humbje, mbase edhe te medha, perpara se te arrine ate qe pretendojne.


Shendeti:Luhatje te shendtit do ti hasni ne Pranvere.Natyrisht jeni me mire sesa vitet e fundit.
Karakteristikat e Virgjereshes:

Elementi: Ajri
Planeti: Venusi
Ngjyra: E Purpurt
Lulja: Trendafili
Kafsha: Gjerperi
Shteti: Kina
Metali: Bakri
Guri i Lindjes: Opali

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:13

PESHORJADashuria:Jo mire, per shkak te Afersites e cila trasmeton gjithe miresine e saj te Virgjeresha.Shume Peshore kete vit do dhen te vemtuar dhe kjo per nje kohe relativisht te gjate.
Duhet te jeni me te kujdesshem, te raflektoni me mire por kursesi jo te trishtuar.


Puna:Mundesite e pakta ne sferen e ndjenjave, jane krejt te kunderta me ate te punes.Do te keni me shume perqendrim edhe energji pozitive ne pune,
kjo me teper e ndikuar nga nje zhgenjim sentimental.Ftutat e te ashtuquajtures pune energjike do te vijne nga fundi i 2008 dhe ne vazhdim.


Fati:Do keni disa raste edhe pse te vogla, ku fati do jete ne krahun tuaj, por kjo jo per te gjithe te lndurit e shenjes se Peshores.
Shumica duhet te perkushtohet me teper edhe te mos pres shume nga fati, pasi mund te hasin vetem zhgenjimin.


Shendeti:Nuk do mungojne momentet e stresit, ku do kete edhe perkrahjne e lodhjes.Do te kete nje qetesi shendetsore nga fundi i 2008.
keshillohet nje ndalese e aktivitetit per ti lene vendin pushimeve.
Karakteristikat e Peshores:

Elementi: Toka
Planeti: Merkuri
Ngjyra: Hiri
Lulja: Lulebora
Kafsha: Kafshet Shtepiake
Shteti: Greqia
Metali: Bakri
Guri i Lindjes: Safiri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:15

AKREPIDashuria:Vit i turbulluar per Akrepet.Shume takime te reja sidomos ne Pranvere edhe vere, ku nuk perjashtohet mundesia e nje tradhetie apo nje historie te shkurter.
Kush perjeton nje lidhje te gjate do te kete sigurisht supriza, nuk priten kriza.


Puna:Uljet dhe ngritjet nuk do mungojne ne karrieren tuaj.nuk do jete nje vit stabel per ju, do jeni perher ne ankthin e nje levizje te ppritur.
Jane te pakeshillueshme investimet kete fillim viti, nje qetesi ne pune do vij nga Shtatori dhe me pas.
Studentet e sapo laureuar do kene mundesi te medha per te gjetur nje pune te re.


Fati:Akrepi do te erjetoj nje vit teper te levizshem.Do keni shume mundesi qe te thoni"kete here pata fat"


Shendeti:Sikur edhe puna edhe shendeti do kete luhatje te theksuara, ulje edhe ngritje te shpeshta.
Perkujdesuni ne menyre te theksuar per shendetin tuaj.Karakteristikat e Akrepit:

Elementi: Uji
Planeti: Plutoni
Ngjyra: E Bardhe
Lulja: Luledielli
Kafsha: Insektet
Shteti: Norvegjia
Metali: Plutoniumi
Guri i Lindjes: Diamanti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:18

SHIGJETARIDashuria:Perkrahja e Plutonit do te sjelle takime te reja per te gjithe ata qe jane singel.Perke eshte cift ky vit cilesohet si viti i sproves, pasi krizat do jene prezente perher.
nuk do jete viti i duhur per te kaluar nga nje lidhje thjesht sentimental ne martese.


Puna:Ngjarje te papritura do j cone ne marrejn e disa vendimeve jo te matura edhe te detyruara.Saturni nga fundi i vitit do te japi ate mundesi qe
prej shume kohesh po prisje.Kjo do sjelli nje atmosfere pozitive ne krahasim e fillimin e vitit.Vendime e marra kete vit do jene vendimtare per shume kohe me pas.


Fati:Duhet te ndergjegjsoheni qe ne 2008 mund te mbeshteteni vetem te forcat edhe mundesite tuaja.Nje cope e vogel fati natyrisht nuk do ju mngoj
por nuk mund ti besoni shume.


Shendeti:Lodhje e stres kjo eshte pasqyra e shendetit tuaj ne 2008.Pushimet edhe argetimi jane teper te keshillueshme per Shigjetaret
Karakteristikat e Shigjetarit:

Elementi: Zjarri
Planeti: Jupiteri
Ngjyra: E Purpurt
Lulja: Narcisi
Kafsha: Kali
Shteti: Spanja
Metali: Zhiva
Guri i Lindjes: Opali

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:20

BJICJAPIDashuria:te gjithe astrologet jane dakort kur thuhet qe 2008 do jete viti i Bricjapit.
Personat singel do jene teper me fat ne sferen e ndjenjave.Per ata qe sapo kan mbyllur njehstori terendesishme ne nje menyre te hidhur do kene
mundesine te bejne njohje te reja, qe shume shpejt do kthehen ne dicka serioze.Stabilitet per ata qe kane nje lidhje.


Puna:Kombinimi i uranit, Jupiterit edhe Saturnit do ju sjelle nje ulje te lehte ne pune.Per ke eshte ne pritje te nje rritje ne detyre ky
eshte momenti me i pershtatshem.me ne fund erdhi momenti juaj, ku do te shihni frutet e nje pune te gjate edhe te ldhshme.
Suksesi nuk do ju mungoje kete vit.


Fati:Sic e thame edhe me siper, cdogje do jete e lehte kete vit per ju.Ky eshte momenti juaj.


Shendeti:Duhet te jeni ne 100% te shendetit tuaj per te shfrytezuar ne maksimum vitin e arte qe ju rezervohet.kushtojini vemendje
shendetit tuaj.Karakteristikat e Bricjapit:

Elementi: Toka
Planeti: Saturni
Ngjyra: Kafe
Lulja: Karanfili
Kafsha: Cjapi
Shteti: Mexika
Metali: Alumini
Guri i Lindjes: Garneti

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:22

UJORIDashuria:Vit teper i suksesshem ne sferen e ndjenjave.Duhet te perqendroheni edhe te merrni me te miren nga situatat qe do ju paraqiten.
Nga mesi i 2008 eshte periudha juaj me e mire fale pranise se Aferdites ne shenjen tuaj.Nga fundi i vitit gjerat do te zbehen disi.


Puna:Do te mbizoteroj qetesia ne pune.Nuk do te keni ndonje ndryshim sic prisni prej vitesh, por nuk mund te themi qe do keni keqesime,
cdogje e ndaluar persa i peket kesaj sfere.Gjerat priten ne drryshojne drejtimin e tyre nga fundi i 2008 ku mund te arini cfare keni parashikuar.


Fati:Jo nje vit me tepr fat ky per te lindurit e shenjes se Ujorit.Do jete deri diku i njejti fat si ne 2 vitet e kaluara,
parashikohet nje periudhe aspak e mire ne Pranvere.


Shendeti:Semundjet e stineve ju apin perher ne befasi.Shendeti do jete ne maksimum ne Vere edhe hjithe pjesen e dyte te vitit
Karakteristikat e Ujorit:

Elementi: Ajri
Planeti: Urani
Ngjyra: E Kalter
Lulja: Orhideja
Kafsha: Zogjit e Medhej
Shteti: Rusia
Metali: Uraniumi
Guri i Lindjes: Argjendi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   20/3/2008, 03:25

PESHQITDashuria:2008 karakterizohet nga nje rivalitet ndermjet Saturni dhe Uranit.Kjo gje do ju veri shpesh here ne udhekryq, do ju duhet te beni zgjidhe te rendesishme
por qe do te kene endesi te vecante ne jeten tuaj.Njohje te reja, stimuluese edhe deri diku te rezikshme.Kujdes ne zgjedhjet tuaja.


Puna:Rivaliteti ndrmjet Saturnit dhe Uranit do te sjell Aferditen ne shenjen tuaj dhe do te stabilzoi sferen e punes dhe te aktivitetit tuaj,
gje qe nuk mundi ta bente ne sferen e ndjnenjave.pas veres do shini qe do ju hapen shue dyer, ku ju vec duhet te zgjidhni e te pershtatshmen.


Fati:Fati do jete ne nivelin me minimal kete vit ne krahasim me 3 vitet e fundit.MundohunI te mbeshteteni me shume ne forcat edhe mundesite tuaja.


Shendeti:Mund te mendoni se ky este miti i sprapte per ju, por nuk ehste e vertet shendeti eshte ne maksimum.
Asgje per tu shqetesuar, shendeti eshte me i rendesishem.
Karakteristikat e Peshqve:

Elementi: Uji
Planeti: Neptuni
Ngjyra: Vjollce
Lulja: Zambaku
Kafsha: Peshku
Shteti: Portugalia
Metali: Platina
Guri i Lindjes: Diamanti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi Vjetor ..::2oo8::..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Kafja e Forumit-
Kėrce tek: