Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Xhelozia ndaj bashkėshortit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Xhelozia ndaj bashkėshortit   19/3/2008, 16:52

Jeta edhe pse dinamike, shtėpia pėr muslimanet nuk ėshtė njė stacion ku familjarėt vetėm takohen rastėsisht, por ėshtė vend i rehatisė, apo njė pallat i dashur pėr familjen. Edhe nėsė shtėpia ėshtė e thjeshtė e pajisur vetėm me gjėrat e nevojshme pėr njė jetė tė kėndshme, kur udhėheqėsja e asaj shtėpie ėshtė e kėndeshme, pamja e shtėpisė merr pamje edhe mė tė bukur.

Sa e helmojnė jetėn e tyre femrat xheloze ndaj bashkėshortit, vetėm me skema tė pėrfytyruera, e vazhdojnė duke ndėrtuar folen e dyshimeve. Pastaj ku ėshtė buzėqeshja qė u zėvėndesua mė pamje tė zymtė e me dyshim?! Ku janė fjalėt e ėmbla qė u zėvendėsuan mė pyetje e kėrcėnim?! Ku ėshtė shtylla e familjes qė u rrėnua deri nė themel!?

A harrojmė sė ēdo njeri ėshtė nėn vėzhgimin e Allahut? Se ēdo njeri ka dy pėrcjellės melek, se ēdo njeri ka dėshmitar trupin e vet? A harrojmė sė “shoqet” janė llafazane dhe janė tė pakta ato qė mundohen ta shuajnė zjarrin nėpėr familje, e ndonjėherė edhe i fryejnė mė shumė?

Motra muslimane! Po qetė tė pamartuara Allahu ju shpėrbleftė pėr durimin dhe ruajtjen e nderit, e po qetė tė martuara, mos harroni sė tė fshehtat e familjes diskutohen nė familje, pėrndryshe ose zgjedhje e shoqėrisė sė mirė, ose durim.

E gruas ėshtė ta zbukuroj shtėpinė me mund e mė dashuri, me sinqeritet e thjeshtėsi, tė kėrkoj ndihmen e Allahut qė nė shtėpi tė mbretėroj paqa, e kjo ėshtė thelbi i lumturisė sė gruas dhe i gjithė familjes.

Tė mos marrim shembuj nėper seriale, seriale tė cilat nuk duhet as tė gjejnė hapėsirė nė shtėpitė tona, por tė marrim shembuj nga jeta e grave tė para, tė lexojmė biografitė e sahabėve, e jo tė bėjmė krahasimin e sahabėve me bashkėshortin tonė por personi qė sė pari duhet krahasuar tė jemi vet ne. E mė ndihmen e Allahut tė fillojmė njė jetė tė re mė pamje tė re. Allahu sjelltė paqe nėpėr shtėpitė e ēdo muslimani. Amin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Xhelozia ndaj bashkėshortit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Bota Shpirtėrore :: Mėsime nga Kurani-
Kėrce tek: