Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Adelina: Plumbi qė nuk vret tė bėn mė tė fortė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Adelina: Plumbi qė nuk vret tė bėn mė tė fortė   9/3/2008, 14:47

Adelina Ismajli ėshtė rikthyer nė skenė me videoklipin e kėngės "Trimit tim", tė cilėn ia ka kushtuar ish-tė dashurit tė saj tė ndjerė, Triumf Riza. "Jam munduar, por nuk kam arritur ta pėrshkruajė krejt ēka kam ndjerė", ka thėnė sė fundi kėngėtarja.
Nė njė intervistė pėr emisionin e KTV-sė, “Pėrrallė me tupan”, Adelina Ismajli ka treguar arsyet se pse videoklipi i fundi i saj ėshtė realizuar jashtė Kosove. Ajo ka thėnė: “Ka qenė frika qė elementet tė caktuara, kanė mundur tė mė pengojnė nė realizimin e njė kėnge nė Kosovė. Kam tentuar nė Turqi, por ka qenė ekstremisht shtrenjtė dhe vėshtirė pėr ta pėrshtatur mentalitetin kosovar”.
Rreth temės sė trajtuar nė kėtė kėngė, ish-missi i Kosovės ka thėnė se kjo nuk i kushtohet vetėm ish-tė dashurit tė saj, por shumė djemve tė cilėn kanė pėrfunduar nė njė mėnyrė tė tillė. “Jam munduar tė pėrfshijė gjithēka; nuk ėshtė kėngė qė e pėrfshinė vetėm njė person, sepse ka keq e mė keq. Kemi pėrjetuar lufta tė ndryshme...”, ka thėnė kėngėtarja e rikthyer, duke shtuar: “Plumbi qė nuk vret tė bėn mė tė fortė”.“E di qė ka keq e mė keq dhe shumė sigurt e di se historikisht, nėse jo tė parėn apo tė dytėn gjeneratė, atėherė tė shtatėn... ēdo familje ka nga njė mashkull tė humbur. S’ka asnjė familje qė ka sė paku njė mashkull e qė se din ēka ėshtė dhimbja”, ėshtė shprehur Adelina e mbushur nė emocione.
“Mjekėt mė kanė sugjeruar tė punoj”
Nė njė intervistė tjetėr tė dhėnė pėr emisionin Top RTK ndėrkaq, Adelina ka zbuluar se rikthimi i saj ka qenė me shkas. Nė fakt mjekėt kanė qenė ata qė i kanė preferuar asaj tė jetė e angazhuar.
“Ėshtė realitet dhe pse mos ta theksoj. Ka qenė njė sugjerim i mjekėve qė tė punoj sa mė shumė”, ka theksuar Adelina.
“Ēdo vit i kam thanė vetes se ky ėshtė fundi. Gjithmonė kam qenė e vendosur qė nė njė moment ta ndėrpres karrierėn nė kėndim dhe tė kaloj nė njė profesion tjetėr. Mirėpo, ka qenė vetė muzika qė nuk mė ka lėnė mua tė largohem”, ka thėnė ajo.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Adelina: Plumbi qė nuk vret tė bėn mė tė fortė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: