Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bendi nga Alabama, Blind Boys rikthehen nė shkollė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Bendi nga Alabama, Blind Boys rikthehen nė shkollė   7/3/2008, 12:18

Afėr 70 vjet mė vonė, Jimmy Carter, nė aktivitetin e fundit, origjinal “Member of the Grammy – winning Blind Boys” nga Alabama, mbajnė emocione duke folur rreth ditės kur nėna e tij nė moshėn 7 vjeēare e dėrgoi nė shkollėn pėr tė verbėr dhe shurdhur.
Verbėrisht qė nga lindja, Carter e shtyu me njė forcė tė ashpėr, boten e vetmuar larg nga shtėpia e tij nė Birmingham. Ai supozonte tė mėsoj tregtinė me karrige ose fshesa, por Carter dėshiroi tė kėndoi, kėshtu qė bėri disa shokė tė rinj ku formuan “Blind Boys of Alabama”, dhe u bėnė njė grup i njohur botėrorė.
Lajmin e rikthimit nė kėtė institut u prit me duartrokitjet qė tė performojn pėr herė tė parė nė mė shume sė gjashtė dekada. Zėri i tij tenor, kthej galerinė nė skenė pas dekadash. “Ėshtė ndjenje e mirė tė kthehesh pas shumė kohė pėr herė tė parė si njė student i vitit 1939”, ka deklaruar Immy Carter, fėmijun tė cilin nėna e tij e la tė vetmuar me lot nė sy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Bendi nga Alabama, Blind Boys rikthehen nė shkollė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: