Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kaltrina Selimi:Album krejtėsisht mė ndryshe!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kaltrina Selimi:Album krejtėsisht mė ndryshe!   4/3/2008, 18:52

Kėngėtarja Kaltrina Selimi rreth realizimit tė albumit tė saj tė ri, ka preferenca krejtėsisht tė ndryshme nga kėngėtarė tė tjerė. “Dua tė shkoj me kėtė version: njė kėngė, njė videoklip. Ngase, unė me njė kėngė tė re, mund ta sjell nė dritė albumin e ri, e nuk ėshtė e domosdoshme qė albumi i ri tė jetė me tė gjitha kėngėt e reja”, shprehet ajo

Kėngėtarja nga Prishtina, Kaltrina Selimi, e cila ka katėr vite qė tashmė ėshtė shndėrruar nė njė yll tė muzikės sonė, kėto ditė ka pushtuar ekranet tona me klipin e kėngės sė saj “Autostop”, njė kėngė e realizuar nė Shqipėri, nga Flori.
“Autor komplet i kėsaj kėnge ėshtė Flori, si kompozitor, tekstshkrues…Pra, kėngėn e kam realizuar nė Shqipėri”, sqaron Kaltrina. Sipas saj, realizimi i kėsaj kėngė nuk i ka kushtuar shumė nga xhepi i saj, sa i ka kushtuar nga pėrpjekja pėr tė koordinuar kohėn bashkėrisht me Florin.

Mst: Kėnga pas ‘tollovisė’

“Nuk mė ka kushtuar shumė, porse ka qenė koha paksa e vėshtirė dhe na ėshtė dashur qė tė pėrcaktojmė minutat kur unė dhe Flori tė kemi kohė tė lirė, pėr ta realizuar kėtė kėngė. Mirėpo, rruga ka qenė tejet e lodhshme…jo tjerat”, thotė ajo.
Edhe pse kėnga “Autostop” ka qenė e pėrgatitur shumė kohė mė herėt, Kaltrina kėtė klip dhe kėngė e ka shtyrė pėr muajt pas vitit tė ri, me qėllim qė kėnga e saj tė editohet pas ‘tollovisė’ sė programeve festive.
Ndėrkaq, planet tjera tė Kaltrinės mbeten pėr muajt e verės. “Natyrisht, se gjatė sezonės sė verės kam plane tė shumta, rreth mbrėmjeve muzikore qė do t’i mbaj nėpėr vende bregdetare, si nė Ulqin, Shqipėri, por kuptohet gjithsesi edhe nėpėr Kosovė”.
Ndryshe, sa i pėrket realizimit tė ndonjė klipi tjetėr tė ri, kjo gjė, sipas Selimit, do tė varet nga suksesi i kėngės sė fundit. “Nėse e shoh se pak po bie interesimi pėr ta dėgjuar kėtė kėngė, atėherė do tė pėrpiqem qė tė sjell diēka tė re, mė ndryshe. E nėse dėgjohet, atėherė do t’i lė adhuruesit e mi tė dėfrehen me kėtė kėngė”, thekson Selimi.

Mst: Albumi pėr adhuruesit!

Ajo kėngėn edhe klipin e fundit e cilėson si tė suksesshėm pasi qė informatat nuk i kanė munguar. “Kam informata se kėnga ėshtė goxha e dėgjuar, sepse ka qenė nėpėr top lista, dhe pėr kėtė mė kanė marrė nė telefon…”.
Porse, si duket ndonjė album tė ri nga Kaltrina Selimi nuk do ta kenė rastin ta kenė nė duar shumė shpejt adhuruesit e saj, sepse preferenca e saj ėshtė krejtėsisht ndryshe nga e kėngėtarėve tjerė. “Dua tė shkoj me kėtė version: njė kėngė, njė videoklip. E kur t’i kompletoj tetė apo nėntė kėngė, atėherė do t’i fus nė njė CD bashkėrisht, nė mėnyrė qė fansat e mi t’i kenė tė gjitha kėngėt e mia nė atė album”, shprehet Selimi duke potencuar faktin se ajo preferon qė pėrmbledhja e kėngėve tė jetė nė kėtė mėnyrė e jo nė mėnyrėn se si e realizojnė tė gjithė kėngėtarėt. “Unė mė njė kėngė tė re, mund ta sjellė nė dritė albumin e ri, e nuk ėshtė e domosdoshme qė albumi i ri tė jetė me tė gjitha kėngėt e reja”.
Pėrndryshe, Kaltrina Selimi posedon gjithsejtė gjashtė kėngė tė saja tė realizuara, tė cilat kanė bėrė ‘boom’ nėpėr televizionet tona. Ndėrkaq, mbetet tė shihet nėse pas tri kėngėve tė reja qė do t’i realizojė ajo nė tė ardhmen, do ta lansojė albumin e parė nėpėr tregjet tona. Kaltrina po ashtu ėshtė absolventė nė Akademinė e Arteve tė Bukura, nė Prishtinė, nė degėn e muzikės. Dhe, gjer nė pėrfundim tė fakultetit i kanė mbetur edhe gjashtė provime.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Kaltrina Selimi:Album krejtėsisht mė ndryshe!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: