Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ornela Muti, 1 milion euro gjobė pėr evazion fiskal

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ornela Muti, 1 milion euro gjobė pėr evazion fiskal   4/3/2008, 18:44

Pas Valentino Rossi-t, Lele Mora-s, Leonardo Del Veēhio-s, Mario Cipollini-t, tashmė njė tjetėr personazh i njohur pėrfundon nė zyrat e taksave. Kėtė herė e akuzuar pėr evazion fiskal ėshtė aktorja Francesca Romana Rivelli, e njohur nga tė gjithė si Ornela Mutti. Bukuroshja e kinemasė italiane prej gati dhjetė vjetėsh ėshtė transferuar nė Monte Carlo.
Njė vendim qė nuk e ka bindur Agjencinė e Hyrjeve, madje edhe Komisionin e Taksave tė Romės, qė tashmė sė fundi kanė konfirmuar se aktorja ėshtė nė evazion fiskal tė gradės sė parė, duke kėrkuar qė ajo tė paguajė 1 milion euro.

Qė nga Londra nė Monte Carlo ka shkuar lista e VIP-ave qė zgjedhin tė transferohen jashtė pėr tė mos paguar taksat nė Itali.

Nė rastin e Ornela Mutti-t, justifikimi ėshtė se ajo lėviz shumė pėr shkak tė punės sė saj si aktore dhe se duhet tė jetojė pėrkohėsisht nė shumė vende. Por kjo nuk ka qenė aspak bindėse pėr Agjencinė e Hyrjeve. Elementi vendimtar, nė vendim ėshtė prania nė Itali e fėmijėve tė aktores. Po kėshtu edhe marrėdhėnia sentimentale e Ornelės me njė kineast francez.

Por, duke parė tė gjithė lėvizjet, qė nga shpenzimet e kartės sė kreditit pėr udhėtimet me avion etj., aktorja rezulton se gjithmonė kthehet nė Romė. Sipas burimeve, pjesėmarrja nė televizion, rolet filmike, sfilatat e stilistėve italianė, bėhen gjithmonė nė Itali.

Vendimi i gradės sė parė mund tė hidhet pėr rishqyrtim nga aktorja nė Gjykatėn e Apelit, duke ditur se nė tė njėjtėn kohė ajo ndodhet mė tepėr larg Italisė sesa brenda saj.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Ornela Muti, 1 milion euro gjobė pėr evazion fiskal
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: