Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nje shqiptare ne MTV polake

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nje shqiptare ne MTV polake   25/2/2008, 17:41

Vlera Xhaklaj po korr sukses ne boten e Show Biz ne Varshave

Ėshtė vetėm 20 vjeēe. Nė pasaportė origjina e saj figuron “shqiptare nga Kosova”, por qė nė moshė tė re ajo ėshtė zhvendosur bashkė me familjen nė Varshavė tė Polonisė. Nė rrugėtimin sa nė njėrin cep tė botės nė tjetrin, familja kosovare e Vlera Xhaklės u vendos pėrfundimisht nė Amerikė, aty ku sot vajza e tyre ėshtė njė kėngėtare e modele e agjencive mė tė mėdha tė modės. “Sa i takon kėngės, atė e kam nisur qė nė moshė tė vogėl, madje nė Poloni kam marrė pjesė nė njė festival tė rėndėsishėm me hitin “Next Time”. Kėtu nė Amerikė, kam nė projektet e mia njė kėngė tė re, por momentalisht po merrem me modelingun dhe ky ėshtė angazhimi im parėsor”, ėshtė shprehur Vlera.

Modelja e re nė moshė ka qenė pėr disa muaj pjesė e agjencisė “Elit”, si dhe imazhi i disa produkteve kozmetike qė sot pėrdoren nė sallonet mė tė famshme tė bukurisė dhe nga parukierėt personalė tė disa kėngėtarėve tė huaj. Duke qenė pjesė e modės nė Amerikė, Vlera pėrpiqet qė ēdo gjė ta vėrė nė funksion tė punės. Kjo nėnkupton edhe sakrifica. “Duhet tė kem njė trup perfekt, e doemos me linja tė rregullta. Tė qenit modele nuk ėshtė kurrė diēka e lehtė, sepse kjo kėrkon shumė sakrifica. Disa orė nė ditė palestėr, njė regjim ushqimor tė mirė, pa e tepruar nė kalori e yndyra. Nėse ke njė trup tė mirė dhe njė fytyrė ndjellėse, sigurisht edhe pak fat, mund t’ia dalėsh, sepse nė Amerikė tė jepen goxha mundėsi”.


Nuk janė vetėm moda dhe muzika, pasionet e mėdha tė vajzės 20-vjeēare. Asaj i ėshtė ofruar edhe njė rol nė kinematografinė e huaj, pėr tė cilin po punon momentalisht. Idhujt e saj mbeten Al Paēino dhe Leonardo di Caprio, ndaj jo vetėm nuk humbet asnjė grimė prej tyre, por shpesh pėrpiqet t’i imitojė nė gjestikulacione. Vlera Xhakla, me njė pamje tepėr tėrheqėse, ka bėrė pėr vete jo pak meshkuj amerikanė. Ndonėse ėshtė ende 20 vjeēe, ajo nuk ngurron tė thotė se prej dy vitesh i gėzohet njė lidhje serioze me njė djalosh simpatik. Nuk ėshtė tipi qė hidhet shpejt nė krahėt e aventurave, ndaj ka zgjedhur njė dashuri tė stabilizuar nė kohė, qė ajo ende nuk e di sesi do pėrfundojė. Ėshtė shumė e re pėr tė vulosur fatin e jetės, ndaj siē shprehet edhe ajo vetė, nėse karriera do t’i ecė mbarė, tė tjerat vijnė me kohėn…


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Nje shqiptare ne MTV polake
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: