Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Diabeti, epidemia e mijėvjeēarit tė tretė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Diabeti, epidemia e mijėvjeēarit tė tretė   13/11/2007, 18:46

Diabeti, epidemia e mijėvjeēarit tė tretė

Shkencetaret Deaneze dhe Zviceriane hipotezojne se diabeti i tipit dy mund te kurohet duke e shtyre organizmin te prodhoje insuline. Rezultatet premtuese te ketij studimi jane botuar ne ‘New England Journal of Medicin’ dhe mendohet se mund te ngadalesohet, deri ne ndalim te blote shkaterrimi i qelizave beta, ato qe prodhojne insulinen.

Kjo eshte e mundur te behet nepermjet nje ‘Coctail’ ilaces, dhe mund te beje prodhimin natyral te insulines, e kesisoj te shpetoje me shume jete njerezish qe preken nga kjo semundje....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Diabeti, epidemia e mijėvjeēarit tė tretė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: