Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kujdesi shėndetsor pėr fėmitė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Kujdesi shėndetsor pėr fėmitė   13/11/2007, 18:46

Kujdesi shėndetsor pėr fėmitė

Nje raport i shoqates ‘Save the Children’ (Shpetoni Femijet) eshte publikuar duke renditur vendet ku femijet jetojne ne vlera te larta mireqenieje.
Nga ky raport del se vendi pertej Adriatikut, Italia eshte vendi ku femijet jetojne ne kushte me te mira. Italia ndiqet nga Islanda, Gjermania dhe Suedia. Arsyeja se pse Italia renditet e para lidhet fort me faktin se mamate Italiane kujdesen me mire per femijet e tyre, dhe ne hapat e para bebat kane shume nevoje per nena te pergjegjshme.
“Ne Itali, shendeti i femijeve te vegjel eshte shume i mire, dhe njekohesisht shendeti i nenave dhe femrave eshte me i mire” – ka thene zedhenesi i SC.
Nuk kemi informacion se ku (dhe a) eshte renditur shqiperia ne kete klasifikim, por ka shume mundesi te jemi te tretet. (nga fundit).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Kujdesi shėndetsor pėr fėmitė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: