Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dyfishohet dhimbja e kokės tek fėmijėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Dyfishohet dhimbja e kokės tek fėmijėt   13/11/2007, 18:45

Dyfishohet dhimbja e kokės tek fėmijėt

Problemet familjare, streset e shkolles, por edhe ambjenti i papaster, vetem ne Itali ka 1.5 milione femije qe vuajne nga forma te ndryshme te dhimbjes se kokes. 30% e te vegjelve vuajne nga migrena.
Ky problem ka ardhur duke u rritur. Ne 10 vitet e fundit, femijet me dhimbje te kokes jane dy fishuar. 10 vite me pare vetem 15-18% e femijeve vuanin nga dhimbje te ndryshme te kokes.

Sipas mjekeve, kontrollet duhet te jene periodike, dhe femija duhet te degjohet njesoj sikur te ishte nje i rritur, ne qofte se nuk doni te keni pasoja me te renda.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Dyfishohet dhimbja e kokės tek fėmijėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: