Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kush do te kendoje per Diten e Pavaresise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kush do te kendoje per Diten e Pavaresise   15/2/2008, 20:30

Shumė kėngėtarė tashmė kanė marrė ftesa pėr tė kėnduar nė ditėn e shpalljes sė pavarėsisė. Gjithēka pritet tė ketė pamje madhėshtore...
Nt: Kėngėtarėt pohojnė se atė ditė do tė kėndojnė pa para, meqė kjo do tė jetė ditė e shenjė pėr ta
Nt: Njė burim i besueshėm i gazetės pohoi se tė dielėn pritet qė lloje tė ndryshme ushqimesh tė shpėrndahen falas pėr nder tė festės sė pavarėsisė

Pjesė tė planit pėr festimin e pavarėsisė tashmė kanė filluar tė diskutohen kuluareve. E diela thuhet se do tė jetė ditė qė sheshin “Nėna Terezė” do ta gjejė tė mbushur me gjėsende ushqimore, tė tėra falas. Kjo vetėm pėr hir tė festės sė madhe tė pavarėsisė sė Kosovės. Njė burim i besueshėm i gazetės pohoi se tė dielėn pritet qė lloje tė ndryshme ushqimesh tė shpėrndahen falas pėr nderė tė festės sė pavarėsisė.
Ndonėse ende nuk dihet nėse kjo ditė do tė jetė data e shpalljes sė pavarėsisė, shumėkush ka vendosur qė festėn ta fillojė tė dielėn.
Teatri Kombėtar ka njė plan tė festimit, Muzeu i Kosovės po ashtu, edhe Galeria e Arteve ka pėrgatitur diēka. E kėngėtarėt e estradės tashmė kanė filluar tė pranojnė thirrje tė panumėrta telefonike pėr tė kėnduar nė kėtė ditė...

Mst: Nusret Muēiqi: Dita mė e shenjė pėr mua!

Nusret Muēiqi ėshtė njėri nga kėngėtarėt qė ka pranuar ftesa tė shumta pėr tė kėnduar atė natė. “Atė ditė nė radhė tė parė do tė kėndoj pėr vete”, pohon Nusreti, duke bėrė me dije se ka marrė ftesė pėr tė kėnduar nė Mitrovicė. “Edhe Ministria e Kulturės mė ka ftuar, mirėpo ende nuk ėshtė definitive. Nė diasporė do tė jem javėn e ardhshme”. Ai tregon se RTK ka tė gatshėm njė program pėr pavarėsinė, ku ka marrė pjesė ai me gruan Meritėn. “Ky program ėshtė realizuar para 9 muajsh, por nuk ėshtė transmetuar”. Nusreti thekson se dita kur do tė kėndoj pėr pavarėsinė, do tė jetė dita mė e shenjtė pėr tė.

Mst: Jehona Sopi e Arta Bajrami nė pritje tė ftesės!

Ndėrkaq, kėngėtaret Jehona Sopi e Arta Bajrami presin qė kėto ditė tė marrin ftesė nga organizatorėt e festės sė pavarėsisė. Dhe kjo padyshim ėshtė dita kur ato e pohojnė me shpirt se do tė kėndojnė mė me qejf se kurrė.
“Ende nuk kam marrė ndonjė ftesė. Sigurisht se do tė kėndoj me shumė kėnaqėsi”, shprehet Jehona, e sigurt se kėnaqėsia nuk do tė jetė vetėm e saj por e gjithė shqiptarėve. “Nuk kam ndonjė informatė se si ėshtė planifikuar organizimi”. por ajo thekson se atė ditė do tė kėndojnė falas. “Sigurisht se atė ditė do tė kėndoj pa kompensim”. Edhe Arta Bajrami pohon se ende nuk ka marrė ndonjė ftesė zyrtare, ndonėse ka biseduar me njerėz kompetentė rreth kėsaj ēėshtjeje. Edhe pse ajo mendon se tashmė do tė duhej tė kryhej puna pėrgatitore, megjithatė shpreson se gjithēka do tė shkojė nė rregull. Ajo e pranon se do tė jetė privilegj i pakrahasueshėm tė kėnduarit nė atė ditė tė madhe pėr Kosovėn. Ajo nuk di si do tė kėndojnė kolegėt, por shprehet e gatshme qė atė ditė tė kėndojė pa kompensim.

Mst: Ilir Shaqiri: Askush nuk mė ka ftuar

Ilir Shaqiri, kėngėtari qė ka muaj qė ka realizuar kėngė pėr pavarėsinė, pohon tė mos ketė marrė asnjė ftesė pėr tė kėnduar ditėn e shpalljes sė Kosovės shtet. Mirėpo, sipas tij, nuk ėshtė shumė e rėndėsishme nėse do tė kėndojė atė ditė, “me rėndėsi ėshtė tė shpallet pavarėsia”, shton ai. Iliri shpreh dyshimet se nė kėtė ditė do tė festohet me muzikė tallava.

Mst: Violetė Kukaj: E filloj kėngėn nė Prishtinė - ku mbaron s’e di!

Violetė Kukaj ka marrė ftesa pėr tė kėnduar pothuajse nė tė gjitha qytetet e Kosovės. Madje edhe nė Shkup. Ajo thotė se do tė fillojė tė kėndojė nė Prishtinė, por se ku do tė mbarojė, nuk e di as vetė. “Pėr atė ditė jam pėrgatitur edhe psikikisht edhe me kėngėt mė tė mira”. Violeta sqaron se nė kėtė ditė ka bėrė plan qė tė kėndojė ‘live’. Ndėrkaq, kur ėshtė fjala pėr tė kėnduar atė ditė falas, apo me kompensim, ajo as qė e vė nė diskutim njė gjė tė tillė. “Mos ma thuaj kėtė fjalė”, shprehet ajo duke potencuar se atė ditė as qė vjen nė shprehje tė marrė para. “Atė ditė problemi im mė i madh ėshtė se si tė mbėrrij tė kėndoj ēdokund ku jam ftuar”.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Kush do te kendoje per Diten e Pavaresise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: