Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tuna pretendente pėr nė “Eurovizion''

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Tuna pretendente pėr nė “Eurovizion''   14/2/2008, 16:35

Altuna Sejdiu ėshtė njė tjetėr shqiptare, qė pretendon tė jetė konkurrente nė festivalin Evropian tė kėngės, por si pėrfaqėsuese e Maqedonisė.
Nė pėrzgjedhjen, qė do tė bėhet mė 23 shkurt mes 15 konkurrentėve, pėrveē Tunės ėshtė edhe Adrian Gaxha.
Ndėrkohė qė duket se Big Mama, njė tjetėr pretendente ėshtė pėrjashtuar nga konkurrimi pėr shkak tė disa ankesave. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nė internet nga revista albaniac, nė tė cilėn thuhet se kėngėtarja shqiptare e Maqedonisė ėshtė pretendente kryesore, nisur nga preferencat e deritanishme. E afirmuar ne Shqiperi,ndoshta po
aq sa edhe nė Maqedoni, Altuna Sejdiu ėshtė bėrė njė prej femrave mė tė preferuara nė muzikėn tonė. Ajo njihet pėr stilin e saj tė veēantė dhe zėrin e spikatur, ndėrsa shihet si njė kėngėtare moderne dhe e dashur veēanėrisht nga tė rinjtė. Vitin e kaluar Tuna ishte pjesėmarrėse nė festivalin “Top fest”, ku u vlerėsua edhe me ēmimin e kėngės mė tė mirė. Nuk dimė nėse edhe kėtė vit ajo ka projekte pėr tė qenė nė Shqipėri, por nisur nga fakti, qė po sheh me pėrparėsi pjesėmarrjen nė festivalin Evropian tė Kėngės, ndoshta ardhja e saj nė Tiranė mund tė shtyhet pėr pak kohė mė vonė. Gjithsesi nėse do tė jetė pikėrisht Altuna Sejdiu vajza, qė do tė pėrfaqėsojė muzikėn maqedonase nė Eurosong, atėherė ėshtė e sigurt, qė votat e shqiptarėve do tė shkojnė pėr tė.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Tuna pretendente pėr nė “Eurovizion''
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: