Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Cristiano Ronaldo, yll qė nuk shuhet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Cristiano Ronaldo, yll qė nuk shuhet   6/2/2008, 23:17

Cristiano Ronaldo, yll qė nuk shuhetCili ėshtė mė i aftė, Kaka apo Kristiano Ronaldo?

Eshtė e pamundur pėr ta pėrcaktuar. Do tė thoja se janė tė vlefshėm njėsoj pėr ēdo skuadėr. M’i jepni tė dy nė vend tė njė portieri tė mirė dhe do tė fitoj njė tjetėr botėror.

Ēfarė ju ra nė sy herėn e parė qė patė Kakanė?

Vizioni i lojės ėshtė diēka qė fitohet me eksperiencė, ndėrsa ai e kishte qė fėmijė. Kuptonte menjėherė si duhej ta vazhdonte aksionin dhe shpejtėsia qė ka nė lėvizjet me kėmbėt, ėshtė mbresėlėnėse.

Po te Kristiano Ronaldo?

Forca e tij ėshtė driblimi. E bėn diēka tė tillė duke shfrytėzuar hapin e dyfishtė dhe finte me trup. Ndryshon shpesh drejtimin dhe mbrojtėsit e kanė shumė tė vėshtirė pėr ta markuar, sepse luan kudo.

Ju si do ta ndalonit Kakanė?

Duhen dy mesfushorė qė njėri pas tjetrit tė merren me tė kur ka kontrollin e topit. Duhet ndalur pėrpara se tė nisė aksionin.

Po pėr Kristianon?

Eshtė e kotė ta markosh njė pėr njė. E gjithė mbrojtja duhet tė jetė kompakte dhe tė luftojė pėr topin e parė. Nga ana tjetėr, kur njė mbrojtės mundohet tė pėrqendrohet te fintet e tij, Kristiano e bėn me dhimbje koke.

Edhe njė si Paolo Maldini?

Fola pėr ēdo mbrojtės tjetėr. Maldini ėshtė njė monument. Paolo ėshtė nė gjendje tė bllokojė kėdo.

Kristiano Ronaldo ėshtė shpallur futbollisti mė i mirė nė Angli pėrpara Drogbasė dhe Fabregasit. Mendoni se e meriton?

Pėr atė qė ka bėrė nė kėtė sezon, si nė Premier, ashtu edhe nė Ligėn e Kampioneve, mendoj se po. Mėnyra se si luan, sjell hare. Drogba dhe Fabregas janė tė mėdhenj, por Kristiano ėshtė mė i madh.

Na tregoni si janė kėta kampionė jashtė fushės sė lojės…

Kaka ėshtė shumė serioz, i ekuilibruar dhe i qetė. Kristiano ėshtė mė pak i pjekur. Duhet tė rritet ende pėr sa i pėrket eksperiencės, por ka bėrė shumė hapa pėrpara. Eshtė vetėm 22-vjeēar dhe nė Manēester e konsiderojnė si njė lider. Duket se e ka nė gjak tė udhėheqė ēdo skuadėr me tė cilėn do tė luajė. Kaka ėshtė mė i heshtur, mė i qetė.

Nė Itali ka lindur pyetja: Kaka ėshtė njė sulmues i tėrhequr apo njė fantazist?

Ai ėshtė njė nga ata futbollistė mund tė bėhen shkatėrrimtarė pėr kundėrshtarėt, sidomos nė gjysmėfushėn e tyre. Atij nuk mund t’i kėrkosh sakrifica nė fazėn mbrojtėse dhe mendoj se Anēeloti po e aktivizon atje ku ai dėshiron. Eshtė ideale pėr tė qė tė luajė pas njė sulmuesi dhe me njė tjetėr organizator pranė si Sedorf. Kundėrsulmi ėshtė arma mė e fortė e Rikit.

Dy futbollistėt vendimtarė…

Nėse do t’i kisha si kundėrshtarė, Fergusonit do t’i hiqja Runin dhe Kristiano Ronaldon, ndėrsa Anēelotit, Maldinin dhe Kakanė.Kurse
Kristiano Ronaldo ėshtė yll qė nuk shuhet

I njeh mirė, sepse i ka zbuluar, i ka rritur, i ka pėrkrahur dhe u ka dhėnė mundėsi tė pėrfaqėsojnė vendin e tyre. Luis Felipe Skolari, aktualisht trajneri i Portugalisė, mė parė kampion bote me Brazilin, ka qenė nga tė parėt qė ka kuptuar se Kaka dhe Kristiano Ronaldo do tė bėheshin kampionė. Mjeshtėria e “Big Fil” qėndron nė faktin se besoi te tė dy kur ishin fėmijė. Kakasė i dha fanellėn e Brazilit qė nė moshėn 20-vjeēare, ndėrsa Kristiano Ronaldon e bėri tė debutojė kur ishte 18 vjeē. “Ishte e shkruar qė tė ndodhte kėshtu, - tregon Skolari. - Mjafton t’i shihje me kujdes sesi lėviznin pėr tė admiruar teknikėn e tyre. Unė kam pak merita: talenti ėshtė fryt i natyrės.”

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Cristiano Ronaldo, yll qė nuk shuhet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: