Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 "Pirates of the Caribbean", filmi mė i shitur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: "Pirates of the Caribbean", filmi mė i shitur   6/2/2008, 23:02

Filmi i ri i Pirateve, qe supozohet te jete seria e fundit e trilogjise fatlume, vazhdon ende te jete filmi me i pare ne kinemate e te gjithe botes, por duket se producentet e filmit prisnin me shume nga produkti i tyre i ri. Ne fakt, seria e trete eshte shume larg rekordeve qe kane vendosur dy filmat e pare. Te dhenat e dy javeve te para ne SHBA flasin per nje total 216 milione dollare. Edhe pse behet fjale per nje shifer te jashtezakonshme, ne te njejten periudhe te nje viti me pare Dead men chest (seria e dyte filmit) kishte arketuar me shume se dyfishin. Renia e shikimit te filmit eshte me -62%.
Edhe pse nuk kemi nje deklarate zyrtare nga ana e njerzve te filmit po ndodh ajo qe ndodhi me Matrix Reloaded dhe Matrix Revolutions: kapitulli i dyte ishte zhgenjyes ne fitime, gje qe solli renie edhe per serine e trete. Pavaresisht kesaj Pirates of the Caribbean: At Worlds end vazhdon ende te ece mire, dhe te tre serite marre se bashku kane fituar 2.33 miliarde dollare krahasuar me 565 milione dollare qe ka kushtuar filmi. Por ujerat do te trazohen edhe me teper. Se fundmi u tha se do te behej nje film i katert. Dhe me renien e shitjeve te biletave projeti mund te vihet ne pikepyetje.
P.S. Ne qofte se do te shkoni per te pare ne kinema Piratet mos u ngrini nga karrigia edhe pasi dalin titrat, eshte nje skene e fundit, pas titrave, per te mos u humbur.


_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
"Pirates of the Caribbean", filmi mė i shitur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: