Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Discovery Channel: Mbrenda 1 ndėrtese, 1 qytet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Discovery Channel: Mbrenda 1 ndėrtese, 1 qytet   5/2/2008, 13:16

Nė Discovery Channel ėshtė treguar njė zbulim tjetėr ku ka lidhje me billdingjet dhe ndėrtesat e mėdha tė Kinės. Pasi Kina ėshtė njė vend me popullatė tė dendur, por me teritor tė vogėl nė bazė tė numrit tė njerėzimit qė jetojnė nė tė, ėshtė vendosur tė gjehet njė zgjidhje pėr tė gjithė ato qė kanė mbetur pa vendbanime. Mendohet se zgjidhja e vetme ėshtė qė i gjithė vendi i kryeqytetit tė rrafshohej, pasi tė gjithė problemet shfaqen nė kryeqytet. Parashtrohet pyetja, se si mendohet qė rrafshimi tė jetė njė zgjidhje e mirė. E kėtu lind edhe tregimi i planit. Plani ėshtė qė i gjithė qyteti tė pėrfshihej nė njė ndėrtesė tė madhe ku mendohet tė ndėrtohej nė sipėrfaqen e pėrgjithshme dhe maximale tė qytetit. Ndėrtesa do jetė me shumė kate, do ti ketė tė gjithė nevojat qė i duhen njė personi. Mbrenda nė atė billding do ketė edhe parqe luksoze, qarkullime me tren, dhe shpejtėsia e ashensorit do jetė 100 kate pėr 1 minut gjė qė i ka shtyrė njerėzit tė jenė nė mendim pozitiv pėr kėtė plan. Nuk dihet se kur do realizohet ky plan, por ajo qė dihet ėshtė, fakti i sigurt pė realizimin e kėtij plani._________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Discovery Channel: Mbrenda 1 ndėrtese, 1 qytet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: