Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ferguson: Edhe dy vjet me Rajan Gigsin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Ferguson: Edhe dy vjet me Rajan Gigsin   4/2/2008, 13:17

Ferguson: Edhe dy vjet me Rajan GigsinMesfushori rekordmen te Manēeseri, Rajan Gigs, ka marrė besimin e plotė tė trajnerit Sėr Sleks Ferguson se e ka mundėsinė tė luajė edhe pėr dy sezone tė tjera. Gigs, 33-vjeēar, ėshtė lojtari i parė qė ka arritur tė fitojė nėntė herė Premier Ligėn. Ferguson nuk sheh ndonjė fund pėr karrierėn e Uellsianit. "Ai ka qenė fantastik nė kapacitetin qė vazhdon ta tregojė edhe sot e kėsaj dite, - tha Ferguson. - Mendoj se Rajan do tė luajė edhe pėr dy sezone tė tjera, pasi ai ėshtė kujdesur pėr kėtė ditė. Mendoj se ai nuk ka humbur shumė nga ai shkėlqim qė ka pasur nė tė kaluarėn. Ndoshta nuk ėshtė aq i shpejtė sa nė kohėn kur ishte 17 vjeē, por, megjithatė, ėshtė ende njė lojtar me cilėsi". Mesfushori i kombėtares sė Uellsit ka luajtur 714 ndeshje me fanellėn e "djajve" dhe gjendet nė vend tė dytė nė kėtė aspekt, pas Bobi Ēarltonit, i cili mban rekordin me 752. Por influenca e tij nė skuadėr ėshtė ende e madhe. "Ai mund tė luajė nė qendėr tė mesfushės. Pėr 15 vite radhazi ai ka luajtur lart e poshtė nė krah, - tha Ferguson. - Ka ndeshje qė e kam aktivizuar nė krah tė majtė, por mė shumė e shoh si mesfushor tė qendrės". Shumica e suksesit tė kėtij sezoni u ėshtė atribuar Kristiano Ronaldos dhe Uejn Runit. Megjithatė, njė pjesė e rėndėsishme e kėtij suksesi kanė qenė edhe veteranėt, si Gigs. "Ai, Pol Skolls dhe Geri Nevill nuk do tė kenė probleme edhe pėr dy sezone tė tjera, - tha Ferguson. - Nev, si mbrojtės, mund tė luajė deri nė moshėn 36-vjeēare. Pol Skolls ėshtė rikthyer tepėr suksesshėm; Ole Gunar Solskjaer ka shėnuar 11 gola kėtė sezon dhe, nėse tė njėjtėn gjė e bėn edhe sezonin tjetėr, do tė isha tepėr i kėnaqur. Veteranėt na kanė ndihmuar shumė".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Ferguson: Edhe dy vjet me Rajan Gigsin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: