Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 C.Ronaldo: E dua Manchesterin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: C.Ronaldo: E dua Manchesterin   4/2/2008, 13:12

Cristiano Ronaldo: E dua Manchester United
Ylli i Manēester Junajtedit, portugezi Kristiano Ronaldo, ka thėnė se nuk dėshiron tė kalojė te Reali i Madridit dhe nė lidhje me kėtė ėshtė shprehur shkurt: “Nuk dua tė jem galaktik”.
Tė trimėruar me deklaratėn e menaxherit tė Ronaldos, Zhorzh Mendes, sipas sė cilit portugezi deri nė fund tė stinorit nuk do tė mendojė pėr rinovimin e kontratės me Manēesterin, zyrtarėt e Real Madridit kanė pėrgatitur ofertėn prej rreth 90 milionė eurosh.

Sipas gazetės spanjolle "AS", kontrata aktuale e Ronaldos, e cila skadon nė vitin 2010, nuk ka ndonjė klauzolė rreth shkėputjes, kėshtu qė pronari i klubit anglez, amerikani Malkom Glejzer, do tė pėrpiqet tė pėrfitojė sa mė shumė nga ky rast. Megjithėse me tė madhe flitet pėr kalimin e tij nė njėrėn nga klubet e njohura tė Spanjės, Ronaldo ka thėnė se ai ende ėshtė futbollist i Manēester Junajtedit.
“Jam ende anėtar i Manēesterit dhe po pėrpiqem tė luaj sa mė mirė pėr tė kontribuar pėr kėtė klub. Nėse gjėrat shkojnė mirė, dėshiroj tė mbetem nė ‘Old Trafford’. Nuk jam ‘galaktik’ i Realit, sepse dua tė lė gjurmė nė historinė e Manēesterit”, ka thėnė 22-vjeēari Ronaldo, i cili nuk e ka fshehur dėshirėn qė me “Djajtė e kuq” tė vazhdojė kontratėn sė paku edhe pėr dy vjet. Nėse lideri i Ligės Premiere e pranon ofertėn e Realit tė Madridit, atėherė ky do tė jetė transferimi mė i shtrenjtė nė historinė e klubit spanjoll. Rekordin e deritashėm e mban Zinedin Zidan, i cili nė vitin 2001 pėr 75 milionė euro nga Juventusi kaloi te Reali.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
C.Ronaldo: E dua Manchesterin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: