Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 John Cena, shqiptari i Wrestling

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: John Cena, shqiptari i Wrestling   4/2/2008, 13:09

John Cena, shqiptari i WrestlingFaqet e enciklopedise boterore konfirmojne shqiptaro amerikanin e skenes se "wrestling" Gjithkush e mban mend Hulk Hoganin, njeriun qe per nje kohe ishte simbol i sportit "te pakuptimte" dhe te rrezikshem amerikan, qe ata e quajne "wrestling" (mundje), por pakkush e di se ne skenen e ketij sporti eshte i suksesshem edhe nje shqiptaro amerikan. Ne fakt, per pjesen me te madhe te adoleshenteve shqiptare, John Cena eshte gati gati nje idhull, pavaresisht se shume prej tyre e njohin si amerikan dhe kurre s'u ka shkuar nder mend se idhulli i tyre i "keēit" te ishte nje shqiptaro amerikan. Kete fakt e konfirmojne faqet e enciklopedise boterore. Pikerisht keto faqe e paraqesin mundesin John Cena si shqiptaro amerikan. Kampioni i mundjes amerikane mban emrin e te atit, nga i cili trashegon dhe genin shqiptar. Dhe mbiemri Cena te binde plotesisht per nje gje te tille. I lindur me 23 prill 1977 ne East Newbury te shtetit Massachusetts, Cena me pare ka luajtur futboll amerikan dhe eshte marre me bodibillding para se te futet ne boten e "World Wrestling Entertainment" ne vitin 2000. Ne vitin 2004, popullariteti i Cenes fillon te rritet, pasi fiton titullin e kampionit te Shteteve te Bashkuara.
Nje vit me vone fiton edhe titullin e botes "Championship", duke mposhtur Kurt Angle, nje nga te medhenjte e ketij sporti. Me 8 janar te ketij viti Cena e humb titullin e "Championship", por vetem tri jave me vone e rimerr brezin e tij. Popullariteti i tij te tifozet ka rene kohet e fundit. Ne nje meē te zhvilluar me 9 janar ai ishte fershellyer nga tifozet, ndersa si per te treguar se nuk e shqeteson nje gje e tille, i kishte thene pjeses se publikut, qe nuk ishte ne anen e tij, se mund "ta puthnin ne prapanice". Ne kohen kur nuk eshte ne ring, Cena eshte edhe nje rap kengetar. Ai ka realizuar te gjitha kenget me te cilat futet ne ring, ndersa ka nxjerre edhe albumin e tij "You can't see me". Se shpejti, ai do te debutoje edhe ne boten e filmit, ku do te kete nje nga rolet kryesore ne filmin "The Marine" te regjisorit John Bonito dhe qe do te shfaqet neper kinema ne shtator te ketij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
John Cena, shqiptari i Wrestling
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: