Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 C.Ronaldo ne vemendjen e te gjithve...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: C.Ronaldo ne vemendjen e te gjithve...   4/2/2008, 13:03

Kristiano Ronaldo tashme ka marre nje vendim te qarte, persa i perket te ardhmes se tij. Te pakten kjo eshte ajo qe thuhet ne shtypin spanjoll, konkretisht ne gazeten “AS”, sipas te ciles, agjenti i portugezit, Horge Mendez i ka transmetuar Realit te Madridit deshiren e 22?vjecarit, per te kaluar ne “Santiago Bernabeu”. Sipas “AS”, Kristiano ka vendosur te zgjedhe Realin, perpara Barcelones dhe Interit. Marredhenia e ftohte me trajneri Ser Aleks Ferguson dhe paga e ulet per nje futbollist te ketij kalibri (Ronldo fiton 3,9 milion euro, 2,8 milion me pak se Runi dhe Rio Ferdinand) jane disa prej arsyeve qe e kane shtyre Kristianon te marre kete vendim, edhe pse nje motiv po kaq i forte eshte deshira per te triumfuar ne kampionatin spanjoll, ku per vite me radhe ka luajtur idhulli i tij, Luis Figo. Futbollisti, te cilit i jane dashur disa takime radhazi me Mendesin, per te marre nje vendim per te ardhmen, e di qe do ta kete shume te veshtire te marre “bekimin” e Mancesterit, por nderkohe, Reali i Madridit po pergatit nje oferte astronomike. Predrag Mijatovic dhe Franko Baldini e kane kuptuar si duhet mesazhin e pergaqesuesit te mesfusjorit dhe do te leshojne nje ofensive totale per te. Ramon Kalderon eshte i gatshem te beje cmendurira, duke patur parasysh qe Kristiano ka aftesine t’i riktheje shume shpejt Realit parate e shpenzuara, nepermjet imazhit te tij komercial. Per kete arsye, Kalderon po pergatit rreth 50 milion euro, per te bindur Mancesterin. Ne klubi anglez do te pranoje kete oferte, atehere Kristiano mund te shnderrohet ne blerjen e trete me te shtrenjte ne historine e Realit te Madridit, pas Zidanit (75 milion) dhe Luis Figos (60 milion euro). Deshira e Realit per te blere Kristiano Ronaldon nuk eshte e re dhe ajo eshte e njohur qe prej epokes se presidentit Florentino Perez.

ATENTION !!!

Webi "AS" eshte i Realit dhe ky web gjithemone jep lajme te ndryshme vetem per te bere boom.
Nuk eshte e vertete qe Ronaldo ka marredhenie te kqija me Sir Alex,Ronaldo ia ka fituar bastin Fergit qe do te shenon mbi 15 gola.
Ronaldos i eshte ofruar nje kontrate deri em 2012 me rroge javore 100 000 paund ne jave apo 7.5 milon ne vit.
Te shohim,ju te realit jepni vetem replika palidhje,dijeni qe yjet e Utd mund ti merrni vetem atehere kur ti shtrydhim mire e mire sic eshte Beckam dhe Nisteldrooy.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
C.Ronaldo ne vemendjen e te gjithve...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: