Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Adrian Gaxha i dashuruar ne nje vajze nga Tirana

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Adrian Gaxha i dashuruar ne nje vajze nga Tirana   1/2/2008, 16:15

Ka vendosur tė rikthehet pas njė periudhe pauze dhe njė mungese tė gjatė nė skenėn shqiptare Adrian Gaxha. Sėrish me njė baladė tė titulluar “Vetveten e mashtroj”, por kėsaj here fabula e kėngės sė re duket se ka njė emėr real, qė gjallon ēdo ditė e mė shumė nė zemrėn e Gaxhės
Pikėrisht kjo ėshtė arsyeja nga lindi ideja e kėngės sė re qė sapo ėshtė lanēuar, edhe pse nuk ka njė videoklip. Kėsisoj, kėngėtari maqedonas na sjell njė krijim muzikor njėqind pėr qind real. Njė gjė tė tillė e pohon vetė Gaxha nė njė prononcim pėr gazetėn “Korrieri”. “Kam pak kohė qė simpatizoj njė vajzė nga Tirana, e cila nuk ėshtė e njohur, por mua mė pėlqen.
Prej kėtej mė lindi ideja qė tė shkruaja baladėn tė cilėn,sapo e kam promovuar”.
Pėr detaje tė mėtejshme lidhur me simpatinė e rastėsishme rreth vajzės nga Tirana dhe aludimit tė njė lidhjeje intime mes tyre, Adriani lėviz kapelėn dhe shpjegon: “Nuk kam pasur kontakte me atė vajzė. Thjesht mė ka ngelur nė memorien time si njė kujtim i bukur, pasi nuk kam as numrin e telefonit”. Ndėrkaq, pėr ndikimin e madh qė pati vajza e panjohur nė krijimtarinė e tij, ai shprehet se nėse nuk ia pėrkushton dikujt kėngė tė tillė, atėherė nuk ia vlen t’i bėsh kėngė tė tilla. Pėr mos lėnė vend pėr thashetheme tė mėtejshme, Adriani shpjegon se ka ardhur nė Tiranė pėr tė performuar nė njė klubet e kryeqytetit dhe pėr promovimin paraprak tė kėngės dhe jo pėr arsye tė tjera. Gjithnjė me njė kapele tė re, ai pohon se nuk mund tė rrijė pa njė tė tillė, pasi i duket vetja si lakuriq. Ndėrkaq, pėrveē baladės romantike, po pėrgatit edhe njė kėngė tjetėr tė titulluar “Luaj, luaj, luaj”, qė do tė jetė me ritme tė muzikės moderne tė momentit.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Adrian Gaxha i dashuruar ne nje vajze nga Tirana
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: