Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 R.I.P Heath Ledger...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: R.I.P Heath Ledger...   26/1/2008, 14:32

Aktori u gjend te marten (22 Janar) pa jete ne apartamentin e tij ne
New York. Kjo ishte nje rrufe ne qiell te hapur: Heath Ledger vdes ne
moshe tragjikisht te re: 28 vjec. Nje prej lajmeve me te tmerrshme qe
mund te na jepte ky vit.
Sipas asaj qe raporton policia e New York-ut, Ledger eshte ndare nga
jeta ne oren 15.30 me oren lokale. Trupi i aktorit eshte transportuar
me pas nga policia vendase, ne morg per te bere analizat e
metejshme qe do te cojne ne sqarimin e vdekjes se tij.
Trupi i pajete eshte gjendur ne fundin e krevatit, nga pastruesja e
apartamentit, e cila me pas ka lajmeruar policine.
Zerat thone se ne komodinen e dhomes jane gjetur disa ilace gjumi,
te cilat mund te kene shkaktuar nje overdoze, mbase shkak i vdekjes
se papritur. Mbidoza aksidentale mund te jete shkaku i vdekjes, edhe
pse nuk perjashtohet pista e vetvrasjes.
Nje prej aktoreve me briliante te kastes se re holliwoodiane, ndahet
nga jete kur ne nje moshe fare te re kishte arritjet qe mund te
enderrohen nga cdo aktor, ne cfare do-lloj moshe, kudo ne bote, duke
perfshire kandidaturen per Oskar per portretizimin gjigand qe i beri
Ennis del Mar, nje cowboy, homoseksual, "Brokeback Mountain" nje
film qe ndryshoi shume njerez, dhe menyren se si ata mendonin, ne
vitin 2005. Ishte pikerisht aty, ku ai nis nje lidhje dashurie me aktoren
MIchelle Williams (ne film bashkeshorte e Ledger) me te cilen kishte
nje vazje, Matilda, per te cilen, edhe pas ndarjes nga Williams (ne
vjeshte te vitit te kaluar), "linte koken".
Me nje sere interpretimesh qe ne moshen 19 vjecare, kur shkoi per
here te pare ne Holliwood nga vendi i tij, Australia, si: "10 Things I
Hate About you" (ku luante ne krah te Julia Stiles), "The Patriot" (2000)
(ne rolin e te birit te Mel Gibson), nje rol ne filmin fitues te cmimit
Oskar, "Monster"s Ball", "Ned Kelly" (2003), kater filma te suksesshem
me 2005 - "Lords of Dogtown", "The Brothers Grimm", "Brokeback
Mountain" dhe "Casanova". Me pas nje film, qe tani e tutje nuk mund
ta shohim dot me pa qare, "Candy" ku luan nje abuzues droge, si dhe
portretizimin e nje Bob Dylan-i te ri tek "I"m Not there"....
Filmi i fundit qe Legder xhiroi ishte "Batman - The Dark Knight" qe del
ne kinema me 18 Korrik 2008.
Aktore te mirenjohur, perfshi Mel Gibson kane thene fjalet e tyre per
Heath.
"Oh, Sa shpresa kisha per ate djale, kemi luajtur bashke tek "The
Patriot", dhe ai po ecte shkelqyeshem, kaq mire, eshte tmerr te
humbesh dike ne ate moshe. Zemra ime eshte me familjen e tij"
Ndersa Nicole Kidman, patriotja Australiane, ka shprehur nje
keqardhje te madhe, per humbjen e nje aktori - idhull, sic e quajti ajo.
Heath Ledger ishte nje talent i pakundershtueshem, i matur, i zgjuar,
me kembe ne toke shume bujar, nje aktor qe nuk do te harrohet
lehte... gjerat qe la pas, jane te tilla, te paharrueshme, te
pavdekshme!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
R.I.P Heath Ledger...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: