Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Eda Zari lė nėnshtetėsinė shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Eda Zari lė nėnshtetėsinė shqiptare   24/1/2008, 14:03

Eda Zari nuk do tė mbajė mė shtetėsinė shqiptare. Kėngėtarja mjaft e suksesshme nėpėr botė, e cila prej disa vitesh jeton nė Gjermani, e ka bėrė vet kėrkesėn pėr heqjen e nėnshtetėsisė shqiptare.
Emri i saj renditet mes 44 tė tjerėve, pėr tė cilėt presidenti i Shqipėrisė, Bamir Topi, ka dekretuar nė datėn 16 janar 2008 lėnien e nėnshtetėsisė.
Ndonėse nė skenat ku ėshtė ngjitur ajo ka promovuar muzikėn shqiptare duke e pėrpunuar suksesshėm, duket se kjo kėrkesė e saj ka qenė e detyruar.
Sipas ligjeve tė shtetit gjerman, pėr tė marrė nėnshtetėsi gjermane, duhet qė mė parė tė heqėsh dorė nga nėnshtetėsia e origjinės. Kjo nuk ka kursyer as kėngėtaren e njohur shqiptare.
E njohur sė fundmi pėr pėrpunimet e muzikės nė rrymėn jazz, Eda Zari e ka zbritur atė nė nivelet ku mund ta shijojnė gjithnjė e mė shumė njė publik i gjerė.


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Eda Zari lė nėnshtetėsinė shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: