Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nominimet e ēmimeve Oskar pėr vitin 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nominimet e ēmimeve Oskar pėr vitin 2008   24/1/2008, 14:02

Filmat "No Country For Old Men" dhe "There Will Be Blood", kanė kryesuar me nga tetė nominime pėr ēmimin e sivjetmė Oskar, qė ėshtė edhe ēmimi mė i madh qė ndahet pėr kinematografi.
Filmi "Atonement" dhe "Michael Clayton", fituan nga shtatė nominime, ndėrsa qė tė katėr filmat e pėrmendur do tė konkurrojnė nė kategorinė Filmi mė i Mirė, krahas komedisė "Juno".
Por drama kryesore e kėtij viti mbetet nėse greva e skenaristėve tė Hollywoodit do ta bllokojė ceremoninė gala, qė mund t’ia humb shkėlqimin kėsaj ngjarjeje tė madhe.
Mė poshtė janė nominimet nė kategoritė kryesore pėr edicionin e 80-tė vjetor tė Ēmimeve Oskar. Fituesit do tė zbulohet mė 24 shkurt.
Filmi mė i mirė:
"Atonement"
"Juno"
"Michael Clayton"
"No Country for Old Men"
"There Will Be Blood"
Aktori mė i mirė:
George Clooney, pėr rolin nė filmin "Michael Clayton"
Daniel Day-Lewis, pėr rolin nė filmin "There Will Be Blood"
Johnny Depp, pėr rolin nė filmin "Sweeney Todd the Demon Barber of Fleet Street"
Tommy Lee Jones, pėr rolin nė filmin "In the Valley of Elah"
Viggo Mortensen, pėr rolin nė filmin "Eastern Promises"
Aktorja mė e mirė:
Cate Blanchett, pėr rolin nė filmin "Elizabeth: The Golden Age"
Julie Christie, pėr rolin nė filmin "Away From Her"
Marion Cotillard, pėr rolin nė filmin "La Vie en Rose"
Laura Linney, pėr rolin nė filmin "The Savages"
Ellen Page, pėr rolin nė filmin "Juno"
Aktori mė i mirė nė rolin dytėsor:
Casey Affleck, pėr rolin nė filmin "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford"
Javier Bardem, pėr rolin nė filmin "No Country for Old Men"
Hal Holbrook, pėr rolin nė filmin "Into the Wild"
Philip Seymour Hoffman, pėr rolin nė filmin "Charlie Wilson's War"
Tom Wilkinson, pėr rolin nė filmin "Michael Clayton"
Aktorjamė e mirė nė rolin dytėsor:
Cate Blanchett, pėr rolin nė filmin "I'm Not There"
Ruby Dee, pėr rolin nė filmin "American Gangster"
Saoirse Ronan, pėr rolin nė filmin "Atonement"
Amy Ryan, pėr rolin nė filmin "Gone Baby Gone"
Tilda Swinton, pėr rolin nė filmin "Michael Clayton"
Regjisori mė i mirė:
Julian Schnabel, me filmin "The Diving Bell and the Butterfly"
Jason Reitman, me filmin "Juno"
Tony Gilroy, me filmin "Michael Clayton"
Joel Coen dhe Ethan Coen, me filmin "No Country for Old Men"
Paul Thomas Anderson, me filmin "There Will Be Blood"
Filmi mė i mirė i huaj (jo amerikan):
"Beaufort”, Izrael
"The Counterfeiters”, Austri
"Katyn”, Poloni
"Mongol”, Kazakistan
"12”, Rusi

Filmi i animuar mė i mirė:
"Persepolis"
"Ratatouille"
"Surf's Up"

Efektet mė tė mira vizuale:
"The Golden Compass"
"Pirates of the Caribbean: At World's End"
"Transformers"


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Nominimet e ēmimeve Oskar pėr vitin 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: