Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Golden Globes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Golden Globes   15/1/2008, 15:51

Keto kane qene Golden Globes me te "varfra" te te gjitha koherave. Edicioni i 65 i Cmimeve qe paraprijne Oscar-et u mbajten ne formen e nje konference te dielen, me 13 Janar ne oren 6.00 PM me oren Lokale ne International Ballroom of the Beverly Hilton. Sikurse mund ta dini, ceremonia Gala e Golden Globes nuk u zhvillua per shkak te greves se skenaristeve ne Hollywood, se cileve ju bashkuan edhe Aktoret, duke bojkotuar ceremonine. Nderkohe, u duk se kjo do te vinte ne rrezik edhe Academy Awards, por ato do te mbahen, sic ishin caktuar...

Ja lista e plote e fituesve te edicionit te 65 te Golden Globes.


AKTORJA ME E MIRE FEMER - DRAME

JULIE CHRISTIE

Filmi: Away From Her

AKTORI ME I MIRE MASHKULL - DRAME

DANIEL DAY-LEWIS

Filmi: There Will Be Blood

FILMI ME I MIRE KOMEDI/MUSICAL

Filmi: SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET

Parkes/MacDonald dhe Zanuck Company; DreamWorks/Paramount Distribution /
Warner Bros. Pictures


AKTORJA ME E MIRE FEMER - KOMEDI/MUSICAL

MARION COTILLARD

Filmi: La Vie En Rose
AKTORI ME I MIRE MASHKULL - KOMEDI/MUSICAL

JOHNNY DEPP

Filmi: Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street


FILMI ME I MIRE I ANIMUAR

Filmi: RATATOUILLE

Walt Disney Studios Motion Pictures; Pixar Animation StudiosFILMI ME I MIRE I HUAJ

Filmi: THE DIVING BELL AND THE BUTTERFLY - FRANCA DHE SHBA.

Miramax
AKTORJA ME E MIRE FEMER JO PROTAGONISTE

CATE BLANCHETT

Filmi: I"m Not There

AKTORI ME I MIRE MASHKULL JO PROTAGONIST

JAVIER BARDEM

Filmi: No Country for Old MenREGJIA ME E MIRE

JULIAN SCHNABEL

Filmi: The Diving Bell and the Butterfly


SKENARI ME I MIRE

ETHAN COEN & JOEL COEN

Filmi: No Country for Old Men

KOLONA ZANORE ME E MIRE

DARIO MARIANELLI

Filmi: Atonement


SERIALI ME I MIRE - DRAME

Seriali: MAD MEN

Lionsgate; AMC

AKTORJA ME E MIRE NE NJE SERIAL

GLENN CLOSE

Seriali: Damages


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES - DRAMA
JON HAMM

Mad Men
SERIALI ME I MIRE TELEVIZIV - KOMEDI/MUSICAL

Seriali: EXTRAS

BBC dhe HBO Entertainment; HBO


AKTORJA ME E MIRE NE NJE SERIAL - KOMEDI/MUSICAL

TINA FEY

Seriali: 30 Rock
AKTORI ME I MIRE NE NJE SERIAL - KOMEDI/MUSICAL

DAVID DUCHOVNY

Seriali: Californication

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Golden Globes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: