Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Xheni Koēi, kėrkon ēmim nė Supermodel tė New Jork

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Xheni Koēi, kėrkon ēmim nė Supermodel tė New Jork   15/1/2008, 14:44

Mė 16 janar studentja e ekonomikut do tė jetė para provės sė madhe
Xheni Koēi ėshtė vajza, qė shpreson se i ėshtė hapur njė rrugė nė fushėn e modės, pasi u pėrzgjodh nga “Ford agency” pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė konkursin ndėrkombėtar “Supermodel of the World”. Ndonėse nuk ka pasur pėrvoja tė mėparshme serioze nė fushėn e modės, studentja e Fakultetit tė Ekonomisė ėshtė ende nė kohė pėr t’i hyrė rrugės sė modės, duke ditur qė nė fushėn e modės kėrkohen vajza shumė tė vogla.
Do tė jetė nė Nju Jork mė 16 janar, nė garė pėr supermodelen e botės. Studentja e ekomomikut Xheni Koēi, e cila pak muaj mė parė u zgjodh si pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė pėr nė konkursin ndėrkombėtar “Supermodel of the World”, ėshtė tashmė pėrpara provės sė madhe.
Pasi ka arritur tė fitojė vlerėsimin e jurisė mes shumė konkurrenteve shqiptare, Xheni Koēi do tė jetė kėtė radhė pėrballė vajzave nga vende tė ndryshme tė botės, nė garėn mė tė madhe pėr modelet. Themeluar nga Eileen Ford nė vitin 1980, pėrmes kėtij konkursi zgjidhen vajza si modele nė mė tepėr se 50 vende tė botės nė kėrkim tė imazheve tė reja ēdo vit. Shqipėria merr pjesė me pėrfaqėsuesen e saj pėr tė tretėn herė radhazi.
Edhe pse deri tani pėrfaqėsueset tona nuk kanė arritur tė rrėmbejnė trofeun e garės ato janė shprehur tė vlerėsuara dhe e kanė konsideruar njė hap nė botėn e modės kėtė pjesėmarrje. Pėrfaqėsuesi i agjencisė Ford dhe organizatori i kėtij konkursi pėr bukurinė ėshtė fotografi i njohur Fadil Berisha nė bashkėpunim me Top-channel. Pėr Xheni Koēin, ky hap shėnoi njė mundėsi serioze nė botėn e modės.
Xheni Koēi ėshtė vajza, qė shpreson se i ėshtė hapur njė rrugė nė fushėn e modės, pasi u pėrzgjodh nga “Ford agency” pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė konkursin ndėrkombėtar “Supermodel of the World”. Ndonėse nuk ka pasur pėrvoja tė mėparshme serioze nė fushėn e modės, studentja e fakultetit tė Ekonomisė ėshtė ende nė kohė pėr t’i hyrė rrugės sė modės, duke ditur qė nė fushėn e modės kėrkohen vajza shumė tė vogla.
Sa pėr fituesen e “Supermodel of the World”, qė do tė zgjidhet me 16 janar do tė pėrftojė njė kontratė prej 250 mijė dollarėsh me agjencinė Ford, ndėrsa vajzat qė do tė renditen nė vendin e dytė dhe tė tretė do tė pėrftojnė kontrata pėrkatėsisht ne vlerat 150 mijė dhe 100 mijė dollarė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Xheni Koēi, kėrkon ēmim nė Supermodel tė New Jork
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: