Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēiljeta Xhilaga, kenge per 14 shkurtin dhe album te ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Ēiljeta Xhilaga, kenge per 14 shkurtin dhe album te ri   15/1/2008, 14:40

Tė dashuruarit do tė kenė njė motiv mė shumė pėr tė festuar! Mė tepėr se njė darkė romantike nėn dritėn e qirinjve, tė rinjtė mund tė zgjedhin edhe hitin qė do t’u kushtohet pikėrisht atyre.
Kėngėtarja e njohur Ēiljeta Xhilaga ka zgjedhur qė tė publikojė njė kėngė dedikuar dashurisė, duke dhėnė kėshtu njė motiv mė tepėr pėr t’u festuar 14 shkurtin e kėtij viti. “Kam nisur punėn pėr tė realizuar njė hit tė ri, qė do tė jetė nė stilin e baladės e qė do publikohet nė ditėn e tė dashuruarve. Gjithnjė mė kanė tėrhequr baladat dhe kompozitori Florian Mumajesi me tė cilin po bashkėpunoj momentalisht, ka zgjedhur diēka tejet tė veēantė, qė i shkon mė pėr shtat timbrit tim. Po nė 14 shkurt, krahas kėngės sė re do tė nxjerr nė tregun muzikor edhe albumin tim mė tė fundit, qė do tė pėrmbajė rreth 10 hite tė reja, tė padėgjuara mė parė”, thotė pėr “Korrierin” Ēiljeta. Pas klipit mė tė fundit “Falma”, qė ka pak ditė qė ėshtė prezantuar nėpėr stacionet televizive muzikore, si dhe bashkėpunimit me miken e saj, Ingridin, “Puēi, puēi”, kėngėtarja ka nisur pėrgatitjet vrullshėm pėr tė pasur gati baladėn nė datėn 14 shkurt.
Ajo pohon se kjo gjetje nuk ka lidhje me tė dashurin e saj dhe ndjenjėn qė ata tė dy ndajnė pėr njėri-tjetrin. Ėshtė njė hit mė tepėr masiv, sesa personal, sepse pėr Romeon dhe Ēiljetėn ka dashuri nė ēdo ditė tė vitit, e jo vetėm nė njė tė vetme. Nė gjithė kėtė intensitet ka menduar edhe pak pėr veten e tė dashurin e saj. “Kam vetėm pak ditė qė jam kthyer nga pushimet. Pas koncerteve nė Zvicėr, munda tė isha nė shtėpi mė datė 31 dhjetor e deri nė orėn 12 tė mesnatės festova me familjen. Mė pas u nisa direkt me Romeon pėr nė Kosovė. Atje isha e ftuar nė disa koncerte, ndėrsa pėrfitova nga rasti edhe pėr tė festuar e pushuar njėkohėsisht nė disa qytete tė Kosovės. Kemi kaluar disa ditė tė paharrueshme, por tani kur mendoj qė duhet t’i kthehem punės, mėrzitem”, thotė ajo. Bashkėpunimi i fundit me modelin shqiptar nė Australi, Afrim Aliaj, ishte njė eksperiencė krejt e veēantė pėr tė. Ishte e vetmja kėngėtare qė mundi tė realizojė njė kėngė me njė djalosh shqiptar tepėr tė njohur nė kontinentin australian, qė numėron disa kontrata milionere me kompani tė njohura nė shtetin ku tropojani jeton prej 10 vitesh.E kjo pėr Ēilin nuk ishte pak! Mė tepėr se njė lutje pėr tė falur tradhtinė qė ajo i ka bėrė tė dashurit (sipas tekstit tė kėngės), sytė e shumė femrave janė ngulitur mė tepėr tek modeli i njohur. Sa i takon xhelozisė, ky nocion nuk ka vend nė lidhjen disavjeēare tė saj me Romeon, djalin me tė cilin po pėrjeton njė lidhje dashurore pėr t’u admiruar. Ata tė dy gjejnė gjithmonė kohė pėr njėri-tjetrin, por ky vit ka qenė vėrtet i ngjeshur pėr kėngėtaren. Ndaj mendoi qė pėr festat e fundvitit, disa ditė pushime larg Tiranės do t’u bėnin vėrtet mirė. Kėngėtarja nuk preferon qė ta pėrqendrojė vėmendjen te klipi “Falma”, qė deri mė tani sipas saj, ka rezultuar goxha i suksesshėm. Sepse ende pa u zbehur hovi i klipit tė fundit, njė tjetėr hit do tė vijė pėr 14 shkurtin, si njė dhuratė qė ajo ka menduar pėr tė gjithė fansat kudo ndodhen.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Ēiljeta Xhilaga, kenge per 14 shkurtin dhe album te ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: