Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rozana Radi, me njė mambo provokuese

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Rozana Radi, me njė mambo provokuese   15/1/2008, 14:26

Ndonėse stina e nxehtė e mambos tashmė ka kaluar, duket se asnjėherė nuk ėshtė vonė. Tė paktėn pėr Rozanėn.Kėngėtarja e cila kishte lanēuar nisjen e njė emisioni tė ri veror me emrin “Mambo”, duket se e ka lėnė pėr nė dimėr projektin e nxehtė.
Ndoshta jo vetėm pėr “faj” tė Rozanės dhe impenjimeve tė saj, por edhe pėr ēėshtje teknike, qė zakonisht shoqėrojnė prjekte tė tilla, emisioni i pėrfolur i kėngėtares nuk u shfaq nė ekranin e televizionit BBF ashtu siē ishte parashikuar. Megjithatė, mėsojmė se shumė shpejt kėngėtarja dotė jetė nė kėtė ekran nė pozicionin e prezantueses televizive. Aq mė tepėr tashmė, qė gjėrat janė thuajse tė pėrfunduara. Nuk dimė, nėse Rozi do tė ndryshojė ndonjė element nė formatin e emisionit nisur nga fakti, qė ai ishte parashikuar pėr stinėn e nxehtė. Ndoshta nė kėtė pikė do t’i duhet tė bėjė disa ndryshime pėr t’ia pėrshtatur sezonit tė dimrit.

Nga ana tjetėr, tani ėshtė thuajse e pėrfunduar edhe sigla e emisionit. Bėhet fjalė pėr kėngėn “Mambo” tė Elena Paparizos, e cila i ka dhėnė edhe emrin emisionit tė ideuar nga Rozana. Pėr kėtė arsye, duke qenė sė bėhet fjalė thjesht pėr njė sigėl televizive dhe jo pėr njė kėngė albumi, Rozit nuk i ėshtė dashur tė mendohet dy herė, pėr tė pėrdorur ritmet e njė kėnge tė njohur greke. Janė kėto ritme, tė shoqėruara edhe nga njė videoklip, qė do tė shėrbejnė si sigla e emisionit me tė njėjtin emėr. Dhe sigurisht protagoniste e kėngės dhe e klipit tė realizuar nga “Max Production” ėshtė po ashtu ideuesja dhe drejtuesja e emisionit. Duke shfrytėzuar stinėn e nxehtė kur janė xhiruar pamjet, Rozi ka pėrfituar tė tregojė ca mė shumė linjat e saj (elegante kohėt e fundit), duke u zhveshur mė shumė se zakonisht nė plazhin e Divjakės. Sepse tė njėjtėn gjė ajo do tė bėjė edhe me kolegėt kėngėtarė, qė do tė ketė protagonistė nė emisionin e saj. Ata do tė zhvishen nga ēdo lloj serioziteti me tė cilin ata prezantohen zakonisht nėpėr intervista apo nė emisione tė ndryshme televizive dhe do tė shfaqen nė njė format tė ri. Rozana ka menduar, qė kolegėve tė saj t’iu japė mė pak hapėsirė pėr t’u shprehur dhe mė shumė vend pėr tė vepruar. Tani kur thuajse gjithēka ėshtė gati, kėngėtarja premton, qė shumė shpejt do tė kemi mundėsinė ta njohim edhe si prezantuese, duke kėrkuar nė kėtė mėnyrė tė plotėsojė imazhin e saj nė art, pėrveē aktrimit dhe muzikės, ku e kemi parė tė performojė deri tani. Mbase edhe pas rolit tė saj tė fundit, nė njė film me metrazh tė shkurtėr, pėr Rozanėn ėshtė momenti mė i mirė pėr t’u lidhur me ekranin.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Rozana Radi, me njė mambo provokuese
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: